in

Depilasyon nedir yöntemleri nelerdir

Depilasyon nedir yöntemleri nelerdir

Depilasyon, pratik yöntemlerle istenmeyen tüylerden kısa süreli kurtulma yöntemleri hakkında bilgiler aktarıyoruz bu yazımızda bulabilceksiniz Sevgili Hanımlar.

Depilasyon Günümüzde estetik değerlerin etkisi ile bayanlar vücutlarının belli yerlerindeki tüyleri uzaklaştırmak isterler. Bunun için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Depilasyon derinin altına girmeden cildin yüzeyinden yapılan kıl alma yöntemlerinin tümüne denir. Depilasyon yöntemlerini uzun süreli ve kısa süreli yöntemler olarak sınıflandırabiliriz.
Depilasyon Yöntemleri

Kısa süreli yöntemler; Traş, jilet, tüy dökücü kremler ve losyonlar ile yapılan işlemlerdir. Bu yöntemlerde kıllar kökü ile birlikte alınmadığı için 2-3 gün içinde tekrar uzar ve yeniden işlem yapılması ihtiyacı doğar. Bu yöntemin en büyük avantajı zaman harcatmayan ve can acıtmayan bir işlem olmasıdır. Ancak jilet ile kesme ve cilde zarar verme riski olduğunu da göz ardı etmemek gerekir. Tüy dökücüler cilt üzerine krem şeklinde sürülür, beklendikten sonra cilt yüzeyinden özel spatulası ile sıyrılarak atılır. Aynı jilet gibi kısa süreli bir yöntemdir.

Uzun süreli yöntemler; Ilık ağda (Şeker Ağda), sir ağda, iplik, cımbız ile yapılan işlemlerdir. Bu yöntemlerde kıllar kökü ile alındığı için daha uzun süreli işlemlerdir. Depilasyon (Ağda) yöntemlerinde en uzun süreli yöntem sir ağda işlemidir, sir ağda çam ağaçlarından elde edilen reçineden yapılan bir ağdadır ve şeker içermediği için kıl köklerini beslemez, profesyonellerce salonlarda uygulanabileceği gibi ayrıca her bayan tarafından da rahatlıkla evde yapılabilir.

Cımbız ve evde kullanılan epilatörler kılı kökü ile birlikte alan göreceli uzun süreli yöntemlerdir. Epilatörler ve cımbızda kılın kökü ile birlikte alınması önemlidir, kıl kırılarak alınırsa hem daha sert çıkar hemde batık riski artar. Bu yüzden özellikle tercih edilen cımbızların uzun ömürlü olması ve körelmemesi önem taşımaktadır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Kim kardashian kalçalarına sahip olabilirsiniz

Doğal güzelliğin sırları nelerdir