in

Diyet Kahvaltısı

Diyet Kahvaltısı

 

Yumurta güne başlamak için iyi bir seçimdir. Protein ağırlıklı yapısı sayesinde vücut tarafından daha etkin yakılır. Ayrıcayumurtasarısı vücutta üretilmeyen çok değerli amino asitler içerir.

Omletinizin yanında avakado yiyebilirsini. Çoğu meyve şeker içerir. Avakado şeker yerine doyurucu ve sağlıklı yağlara içerir.Brokolihacmine göre çok az kalori içerir. Kulağa ne kadar ilkel gelsedediyetyaparken hacim ve kalori ilişkisine dikkat etmek gerekiyor. Brokoli gibi gıdalar yüksek oranda içerdikleri lif ile daha çabuk doymanızı sağlar ve minimum kalori değeriyle ideal birdiyetyiyeceğidir. Omletiniz için diğer bir alternatif de ıspanak olabilir.

İçecek

Sınırlı miktarda kahve aynı şarap gibidir,kalp ve damar sağlığınız için faydalıdır. Sabah kahvaltısında içeceğiniz 1 bardak şekersiz kahve hem metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakmanızı sağlar, hem dedamar sağlığınızı korur. Kahve sevmiyorsanızyeşil çayda içebilirsiniz. Hazır meyve suları ve meşrubatlar yüksek oranda şeker içerdiği için tercih edilmemelidirler.

Yoğurt ve meyve

Yoğurt yağının içindeki eşlenik linoleik asit ince kalmanıza yardımcı olur.
Sade yoğurt şekerli yoğurttan çok daha iyidir. Yoğurtdunuza lezzet katmak için içine sevdiğiniz meyvelerden ekleyebilirsiniz. Hem düşük kalorili bir çözüm üretir, hem de lif ihtiyacınızı karşılamış olursunuz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Zayıflama Yolları

Basen Eriten Diyet