in

Diyet Öncesi Şişkinlik Atmak

Diyet Öncesi Şişkinlik Atmak

 

Sağlıklı bir hayata başlamak ve devam etmek için diyet yapmaya karar verdiniz. Bunun için önce ideal bir diyet araştırdınız ancak asıl sizin için sıkıntı olan vücudunuzdaki şişlik ise işte size bir kaç öneri. En önemlisi olan her zaman söylediğimiz gibi sporu hayatınıza dahil etmek. Ardından var olan şişliklerinizden kurtulmak ve daha sağlıklı bir hayata başlamak için beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek. Çünkü beslenme alışkanlıklarınızı değiştirdiğiniz zaman doğal yollar ile kurtulduğunuz şişlikleriniz ile kendinizi daha sağlıklı ve zayıflamış hissedeceksiniz. Ardından da başlayacağınız diyet ve hayatınıza katacağınız tempolu yürüyüşler ya da spor ile zayıflamaya başlayacaksınız. İşte yapmanız bunları gerçekleştirmeniz ve sonuca ulaşmanız bu kadar kolay aslında.

 

Pirinç ve yulaf gibi besinlere yönelin. Kahvaltıda mısır gevreği yerine kepekli olanı tercih edin. Meyveli yoğurt iyi bir seçimdir.

Bol meyve ve sebze tüketin. Bol su için. Kabızlığı önleyin.

İhtiyaç hissettiğinizde mutlaka tuvalete gidin. Direnmek, sindirim sistemini tıkar.

Probiyotik besinlere yönelin. Probiyotik, besin tamamlayıcısı olarak eczaneden de alınabilir. Doğal yolu ise, yoğurt yemek veya yoğurtlu içecekler tüketmektir.

Potasyum, bedeninizin sıvı dengesini düzeltmede son derece faydalıdır. Elma, armut ve kayısı gibi meyveler, potasyum açısından çok zengindir.

Alkolden ve tuzdan uzak durun. Bu iki madde de vücudun ödem yapmasına yataklık eder.

Maydanoz, kereviz, soğan, sarımsak, patlıcan gibi gıdaları bol bol tüketin.

Çay, iyi bir idrar söktürücüdür.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

3 günde 1 kilo verilir mi

1 Haftada 3 Kilo Verin