in

Diyet ve Öz güven arasında ki İlişki

özgüvenNeredeyse hepimiz başladığımız günün ertesinde bıraksak bile diyet yapmayı sürekli düşünürüz.  Peki  neden diyet yaparız amaç sadece kilo vermek mi? Tabi ki hayır. Diyet yapmanın çok çeşitli sebepleri vardır.

Zayıflamak diyet yapmanın en temel sebepleri arasında görünse de altta yatan başka sebepler de vardır. Bu sebeplerden biri de öz güven eksikliği.  Öz güven eksikliği  kendiyle barışık olmama durumudur ve bu durum  insanın sürekli kendinden  memnun olmamasını sağlar. Bu da insanı kendinden memnun olabilmek adına diyet yapmaya itebilir.

Diyet yapmak kendi bünyenize uygun bir diyet listesiyle ve spor yaparak sizi istediğiniz görünüme ulaştırabilir. Peki  bu görünüm sizi mutlu edecek mi daha doğrusu öz güveninizi yerine getirecek mi?  Evet !

Öz güveniniz yerine gelecek fakat öz güveninizi yerine getirecek olan yaptığınız diyet ya da aynadaki görüntünüz değil. Başladığınız bir işi başarıyla tamamlamanın verdiği gurur sizin öz güveninizi yerine getirecek ve kendinize olan inancınızı arttıracak. Ve kendinize şöyle söyleyeceksiniz “Ben artık her işi başarabilirim.”. Ayrıca aynaya her baktığınızda karşınızda ki görüntünüz de sizin öz güven tazeleme kaynağınız olacaktır.

Günümüzde televizyonda birçok ünlünün kilo verdiğine şahit oluyoruz.  Milyonların sevgisini kazanmış ve herkes tarafından beğenilen kişilerin bile yaptıkları diyet ve spor sonucunda zayıfladıklarında öz güvenlerinin yerine geldiği fark ediliyor.  Kıyafetlerinden duruşlarına kadar her şey kendine güvenen bir insanın duruşunu temsil ediyor.

Unutmayalım ki  hayatta her başarının sırrı, kişinin kendisinin yürekten istemesinde ve yapabileceğine inanarak yola çıkmasında! Diyete belki kendinize güvenmediğiniz için başladınız fakat sonucu kendinize inanmanızın kaynağı olacaktır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Şifalı bitkiler ile cilt bakımı

Üzüm ile Gelen Zayıflama ve Güzellik