in

Diyet yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Diyet yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Hemen hemen her kadının sorunu olan kilolardan kurtulmak aslında çokta zor değildir. Doğru adımlarla zayıflama yolunda ilerledikten sonra kilo vermek işkence olmaktan çıkıp zevkli bir hal bile alabilir. Kilo verirken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi, kişinin kendisine yağları tamamen yasaklamamasıdır.

Kilo vermek isteyenlerin ilk başta izledikleri yol yedikleri yiyeceklerin yağsız olmasına dikkat etmeleri ya da yağı hayatlarından tamamen çıkarmalarıdır. Bu kesinlikle çok yanlıştır. Çünkü yağların sindirimi çok uzun sürer. Yağı hayatından tamamen çıkaran kişi, yağsız beslendikten sonra kendini yine yemek yerken bulabilir. Ama süt ve süt ürünleri et gibi gıdaları tüketince vücut ihtiyacı olan maddeleri alır.
Vücut ihtiyacı olan yağın bir kısmını aldığı için de kişinin tekrar doymuş yağ gibi katı yağ almasına gerek yoktur. Yenilen yemeklere çoğunlukla sıvı yağ konmalıdır. Ama bunun da günlük 4-5 kaşığı geçmemesi gerekir. Bu sebepten tüm kadınlar kilo almak uğruna sağlığından vazgeçmekten uzak durmalıdırlar.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Disiplin Gerektiren Diyet;

Kilo Vermek Ne Kadar Önemli