in

Diyete başlarken yapılması gerekenler

Diyete başlarken yapılması gerekenler

Diyete başlarken dikkat edilmesi gerekenleri öğrenerek diyetten daha başarılı sonuçlar elde edebilir, kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. İşte diyete başlamadan önce dikkat etmeniz gereken önem arz eden durumlar ;

Diyete başlarken yapılması gerekenler

Toplum içerisinde az yemek kilo vermeyle eş değer görülüyor. Ancak bu tamamen yanlış bilgi içeriyor. Gıda kısıtlaması yapmak metobolizmayı yavaşlatır. Bu sebeple zayıflama icin kilo verme daha da zor bir hale gelir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız; günlük kalori alımını azaltmalı, günlük enerji kullanımı arttırmalısınız.

Sürekli kilo alan bir bünyeye sahipseniz, diyete başlamadan önce kilonuzu sabit tutmaya çalışın. Eğer kilonuzu bir kaç ay sabit tutmayı başarabilirseniz diyete başlamanız daha uygun olacaktır. Diyete başlanılan ilk haftalarda vücut çok hızlı su kaybeder. Buna bağlı olarak hızla kilo verilir. Diğer haftalarda bu oran yavaşlayacağı için umut yitirmenize neden olmasın.

Diyet yaparken öğünlere dikkat etmelisiniz. Üç ana ve 3 ara öğün yemelisiniz. Yukarıda bahsettiğimiz gibi az yemek çözüm değildir. Aksi durumlar işinizi zorlaştıracaktır. Metebolizmayı yavaşlatacatır.

Sağlıklı diyet de hafta da sadece bir kilo vermek kâfidir. Hemen incecik olmayı hayal etmeyin.Unutmayın ki hızla verilen kilolar hızla geri alınır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Zayıf görünmenin ayrıntıları

Diyete başlamadan önce yapmanız gerekenler