in ,

Diyeti Destekleyecek Egzersizler

Bireyler fazla kilolarından kurtulmak için bir çok diyet denerler. Fakat bazıları hatta çoğu yaptığı diyetlere rağmen kilo veremez hatta kilo alırlar. Bunun sebebi iste diyetin kol değneği olmaması ve bünye farkı bulunmasıdır.

zayıflama-egzersiz-hareketleri4

Çevrenizde sürekli yeyip kilo almayan bir çok insan mutlaka vardır. Hiç bir diyet yapmamasına rağmen sürekli yeyip stabil  durumda kalmaları sizleri çıldırtıyor olabilir. Üzerine kilo vermeleri de öyle. Dediğimiz gibi bireylerin bünyeleri her  zaman farklılık gösterebilir. Bunlar üzerinde çok durulup konuşulacak problemler değildir. Bizler kendimize bakıp kendi  yolumuzu çizmeliyiz.

Bir farklı nedenin ise diyetin koltuk değneğinin olmaması demiştik. Buraya dikkat edin burada koltuk değneği diye  bahsettiğimiz şey tamamen egzersizin kendisi. Sizler yapacağınız her diyeti, egzersizler ile desteklemelisiniz. Her diyet  demişken, mutlaka diyetlerinizi kontrol etmeli iyice araştırmalı ve diyetin yanında egzersizin bir sorun yaratıp  yaratmayacağını öğrenmelisiniz. Genellikle bunu ağır diyetlerde yapacak olsanız da, işinizi garantiye almanızı tavsiye  ederiz.

Egzersizleri anlatacak olursak, diyetinizi yaparken zorlanıyorsanız yani diyetiniz zor ise egzersizleri az yapmanız yeterli olacaktır. Önemli olan vücudunuzu çok zorlamamak. Zor diyetlerde günlük 15 ile 30 dakika yürüyüş yapmanız yeterli olacaktır. Vaktiniz yoksa işe, okula veya herhangi bir yere gidiyorsanız, yürüyüş mesafelerini mutlaka yürüyerek gitmelisiniz.

Uyguladığınız diyet sizi çok zorlamıyor ise, yürüyüş yapabilir, aynı zamanda açma kapama hareketleri yapabilirsiniz. Şınav ve mekik çekebilirsiniz.

Kısacası istediğiniz egzersizleri uygulayabilirsiniz. Ama mutlaka egzersiz yapmalısınız, gerçekten kilo vermek istiyorsanız.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

İnce Bel İçin Egzersiz Önerileri

Hamileyken Tüketilmemesi Gereken Deniz Ürünleri