in

Diyetin en büyük düşmanı şeker

Diyetteyken şekeri hayatımızdan çıkarmalıyız. Çünkü sadece 2 küp şeker attığımız bir fincan çayla 1 dilim ekmek yemiş kadar kalori alırız. Günde 5 fincan çay içtiğimizi düşünürsek günlük aldığımız kaloriye 5 dilim ekmeği de eklememiz gerekecektir. Şekeri hayatımızdan çıkarma yolluna gidersek çok daha doğru bir tercih yapmış olacağız; ancak tatlandırmadan çay ve kahve tüketemiyorsak yapay tatlandırıcılara başvurmalıyız.

Diyetteyken kalorisiz tatlandırıcılarla fazladan alacağınız kalorilerden kurtulabilirsiniz. Şekersiz çaya alışmak çok da kolay olmayacağı için attığınız şeker miktarını önce yarıya düşürerek ardından bir miktar balla tatlandırarak içmeyi deneyebiliriz. Böylelikle bir süre sonra şekersiz de çay içebilir hale geliriz.

Tatlandırıcıyla hazırlanan diyet yemekler kilo vermenizi sağlamaz. Hamur işlerini hazırlarken şeker yerine tatlandırıcı kullanılması onda zayıflatma özelliği oluşmasını sağlamaz. Tek kazancınız şekerden alacağınız kaloriden kurtulmuş olmanızdır.

Kendimize hazırladığımız küçük atıştırmalıklara şeker yerine tatlandırıcı kullanmamız bizi fazla kalori almaktan korur. Yani diyetteyken tatlandırıcı kullanmak bizim için küçük ama vücudumuz için büyük bir adım olacaktır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Limon diyetiyle zayıflayın

Bacak eriten diyet