in

Diyetin En Kolay Olanları

Diyetin En Kolay Olanları

Kilo vermenin 2 yolu var düzgün beslenme ve spor. İşte en kolay diyet yolları. . .

Yeme alışkanlığınızı geliştirmek, kendinizi her şeyden mahrum bırakmak ve her fazla kaloriniz için diyetinizi irdelemeniz anlamına gelmiyor. Sadece küçük bazı düzeltmeler yaparak, haftalarca kilo vermenizi izleyin.

Kolay ipuçları

Çok fazla atıştıran arkadaşlarınızla dışarı çıktığınızda sizin aldığınız kalorileri saydığınızı bilmeyecek. Bir sonraki randevunuzda düşük kalorili menu veya salata sosu istediğiniz için , kız arkadaşınız sizin kendisinden daha fazla seçici olduğunuzu düşünmeyecek. Bu yazıyı okumaya devam edin ve göğüs kısmınızdaki gelişmeleri görün.

Meyve püresi-özü kullanın

Çoğumuz bütün gün boyunca su içmeyi sevmiyoruz. Bunun tatları sınırlandırdığını ve yumuşak içecekler veya meyve suları gibi susuzluğumuzu gidermediğini biliyoruz. Eğer gerçek bir meyve suyu içicisi iseniz, meyve suyu yerine meyve püresi-özü için. Meyve püresi sizi işlemlerden geçmiş meyve suyundan daha hızlı doyuracaktır. Daha hızlı doymanız, daha az kalori tüketeceğiniz anlamına gelmektedir. Pürede daha fazla lif vardır. Püre kullanımı enerji çarpışmasıyla sonuçlanan insülün artışını engelleyecektir. Meyve suyunu ekstra bir meyve özü ile içmek toplam meyve suyu tüketiminizi 1/4 oranında azaltacaktır.

Tam buğdaylı

Bu kural bagel veya ekmeğe de uygulanabilir. Beyaz ekmek almak yerine tam buğdaylı alın. Tam buğdaylıdaki lifler açlığınızı beyaz ekmeğe oranla çok daha çabuk kesecektir. 2 porsiyon işlenmiş beyaz ekmek yerine, 1 tane yiyip doyabilirsiniz böylece aldığınız kaloride azalacaktır. Tam buğdaylı ürünlerin şeker seviyesini de dengede tuttuğu bilinir. Bu ipucunu daha işe yarar hale getirmek için ,porsiyonlarınızı ikiye bölün ve daha uzun zamanda yeyin. .

Yediğinizi ölçümleyin

Sandviçlerin mayonezsiz güzel olmadığı doğrudur, ama erkekler ekmeklerine çok fazla mayonez koyuyorlar. Bir dahaki sefere sandviç hazırlarken ne kadar mayonez koyduğunuzu gözlemleyin. Böylece bir sandviçte ne kadar yağ tükettiğinizi göreceksiniz. Ve zamanla konulan mayonez miktarı azalacak hatta sonrasında kalorisi daha az olan mayonez markalarını kullanmaya başlayacaksınız. Bu minik değişiklik kilonuzda çok şey değiştirecek. Aynı ipucunu margarin, yağ ve peynir içinde uygulayın.

Ekmeği kesin

Restorana gittiniz ve garson masanıza 2 sepet ekmek bıraktı. Erkeklerin yaptığı en kötü şey, yemek gelmeden önce sepetteki ekmeklerin yarısını yemek oluyor. Örnek vermek gerekirse: her dışarı çıktığında 3 dilim ekmek yiyorsanız. Bu 3 dilim size 200 kalori katacaktır. Eğer yediğiniz yemek 1000 kalori ise bu üç   dilimle  %20 daha eklediniz. Ekmek karbonhidrattan oluşmaktadır ve ekmek tetikleyici ile  insülin, vücuda fazla kalorileri yağ olarak saklaması için sinyal gönderir.  Kısacası ekmekten uzak durun özellikle günün ilerleyen saatlerinde. Gördüğünüz gibi bu ipuçları hayatınız zorlaştırmayacak.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Kilo vermek için 6 temel besin maddesi

APPLE & CHROMIUM (ELMA KROMU)