in

Diyetinizi yarıda bırakmayın!

Diyetinizi yarıda bırakmayın!

Yaşam şeklinizi tamamen değişerek, yeme alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz kolay olmayacaktır elbette bu yüzden diyet yapmak her zaman zor gelir insana.. Tabii genelde diyet yapmak zorluktan olsa gerek genelde hep yarım bırakılır..

Peki size diyetinizi yarıda bırakmayacağınız birkaç tavsiyede bulunsak ?

Diyet yapmaya başlarken bunun ne kadar zaman ve büyük emekler gerektiğinizi önceden düşünüp bu konuda kararlı olmak için emin adımlarla bu yola başvurmalısınız, böylelikle zor anlarınızda moraliniz bozulmayacaktır. kilo verme hızınız metabolizmanıza bağlı olarak bazen artıp bazen azalabişlir, hatta bazen vücut ağırlığı artmış gibi bile gözükebilir, keyfinizi kesinlikle kaçırmamalısınız. Bu yolculukta ufak sapmalar, duraksamalar yolu daha iyi öğrenmek için minik geri dönüşler olabilir ama hedeften vazgeçmemek şartıyla.

SÜREKLİ TARTILMAYIN

* İster beş, ister 50 kilo vermek isteyin, tekrar kilo almamak ve sağlıklı bir ömür için yeme ve yaşam tarzı alışkanlıklarınızın bazılarını değiştirmeniz gerekir.

* Bu değişiklikler, diyet programının ilk haftasında zor gelmeyebilir. Çünkü başlangıçtaki doğal heyecan, diyet yapan kişiyi motive etmeye yeterlidir.

* Fakat 2 – 3 hafta sonra, ‘yeni’ yeme alışkanlığı, genel yaşam tarzıyla çatışmaya başlar. Eğer kişi buna hazırlıklı değilse, devam etme arzusu giderek solar.

* Üçüncü haftadan sonra kilo verme hızı yavaşlayabilir hatta bazen durabilir. Bu duruma önceden hazırlanmamış birey, bu dönemde ilk haftalardaki heyecanını da yitirmiş olması nedeniyle kopma noktasına gelebilir.

* İşte bu dönemde birey, diyeti, sahip olacağı sağlıklı yaşama vize olarak görmek yerine, bir ‘engel’ bir ‘yük’ olarak görmeye başlar. Bu, diyet yapanların karşılaştığı ilk büyük duygusal problem ve vazgeçme sebebidir.

* Bu dönemde sabırlı olun ve sürekli tartılmayın. Bunun normal ama geçici bir durum olduğu kabul edilebilirse bu duraksama dönemi daha kısa sürecektir.

* Duraksama dönemi, kilo vermek isteyen herkesin başına gelir, özellikle bayanlarda bazı hormonal değişiklikler sebebiyle, kişi kilo almış gibi bile görünebilir. Eğer amacınızı ömür boyu dengeli beslenme üzerine kurarsanız, bu olağandışı dönemleri daha rahat atlatabilirsiniz.

1000 – 1200 kalori

Sabah

* Diyet menemen * 2 dilim tam buğday ekmeği (50 gr) * Domates * Salatalık
Ara
* 6 adet malta eriği * 10 adet badem
Öğle
* 8 yemek kaşığı zeytinyağlı bezelye * 4 yemek kaşığı bulgur pilavı * 1 kase light cacık (200 ml)
Ara
* 2 adet etimek * 1 yemek kaşığı light labne

Akşam

* 3 köfte kadar Izgara balık (90 gr) * Közlenmiş patlıcan l Bol yeşillikli salata (yağsız) * 1 dilim tam buğday ekmeği (25 gr)

Ara

* 2 top light dondurma veya 1 porsiyon meyve

1300 – 1400 kalorilik diyet

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

20 dakikada etkili diyet!

Yeme isteğinizi yok edin!