in

Diyette Ara Öğünün Önemi

Diyette Ara Öğünün Önemi

 

Yaşamımızda beslenmeye uyarlayacağımız diyette her zaman ara öğün önemlidir. Kan şekerinin düzenli şekilde olmasını sağlamak için önemli olan ara öğün, beslenmemizi de dengeli bir şekilde almamızda işe yarar. Günlük olarak ara öğünlerinizin olmasının bir diğer sebebi,  günlük 3 saatten fazla aç kalınmaması sebebidir.

Ayrıca ara öğünlerinizde abur cubur tüketimi yasaktır. Bunun yerine daha çok ara öğünlerinizde sağlıklı besinlere, meyvelere, süt veya yoğurt ürünlerine ulaşım yapabilirsiniz. Bu sizlere daha sağlıklı diyet uygulamasında tamamlayıcı etki sağlayacaktır.

 

Kış aylarınızda ara öğünlerle beraber toplamda 6 öğün beslenmenin faydalı olacağı gibi bu durumu yaz aylarında ise 8 öğüne çıkartarak değişiklik gösterebilirsiniz. Böylelikle sağlıklı beslenmenizi de bu yönden bir şekilde korumuş olursunuz.

Her zaman diyetlerinize dikkat etmelisiniz. Mesela yaz aylarınızda 8 öğünden fazla, bünyeyi yoracağı için bu nedenle olumsuz sağlık problemlerini yaratma ihtimali vardır. Bunlar dışında, ara öğünde meyve tüketen arkadaşınızın olması sizin de meyve tüketeceğiniz anlamına gelmemesi gerekir. Çünkü diyet demek, insanların kendilerine has bir şekilde beslenme programı çıkartarak uygulamaları demektir.

Diyetinizi sevdiğiniz ve sevmediğiniz yiyecekler, kilo, boy, yaş, günlük yaşantınıza göre ayarlamaya çalışmalısınız. Ara öğünlerinizi de yine bu çeşitli faktörlere uyarak yapmaya çalışmalısınız.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Lahana Diyeti

Kilo Aldırmayan Tatlı