in

Diyette Kaçamak Şart

images (1)Acılı ve sert diyetler bazen canımızı çok fazla acıtır. Bu durum karşısında da yorgunluk, halsizlik ve yaptığın işlerden verim alamama durumları ortaya çıkar. Ama diyeti bu hale getirmek çok büyük yanlıştır, çünkü alınan kiloların fazlasıyla alımı, motivasyon eksikliği gibi durumlar ortaya çıkabilir.

Diyet yaparken diyetisyen Güneş Aksüs sizin için bazı uyarıları olacak. İlk 3 hafta diyetinizi bozmadan yapmanız gerekiyor. 3. Haftayı tamamladıktan sonra 3+3 diyetiyle tüm vücudunuzu rahatlatıp, 3 günlük hızlandırma kısmıyla sizi takıldığınız yerden kurtarıyor. Hızlı zayıflamanızı sağlıyor. 2. Aşamada artık 5 kilo vermiş ve kaçamağı hak etmişsiniz demektir.  Diyetin 4. Haftasından sonra haftada 1 kez kaçamak yapabilirsiniz.

Bir diyetisyen olarak yemeyi içmeyi seven Aksüs, ama lezzetli ve kalorisi azaltılmış yiyecekleri yemeyi tercih ettiğini söyledi. Yemek yeme konusunda aç kalmak zorunda değilsiniz, sadece sevdiğiniz yiyecekler arasında tercih yaparsanız, sadece bir tanesini seçerseniz, sorunun ortadan kalkacağınızı söylüyor.

Diyet yapacağım derken acı çekmenin anlamsız olduğunu söyleyen Aksüs, kendinden örnekler vererek, “mesela ben canım börek çektiğinde ıspanaklı ya da otlu yiyorum, makarna en sevdiğim yemektir. Tam buğday unundan domates soslu, zeytinyağlı, fesleğenli makarna yiyorum” diyor.

Diyet sırasında motivasyon önerileri ise şöyle;

*Mutlu olmanın hedeflerini öğrenin.

*Haftada 1 gün kaçamak yapın.

*Ne yediğinizi yazın, fark edin.

*Hedeflerinizi belirleyin, plan yapın.

*Vücudunuzu tanıyın.

*Daha çok hareket edin.

*Kaçamak yaptığınız sıralarda bunları da ihmal etmeyin;

Et: metabolizmayı hızlandırır.

Yağ: yağdan korkmayın, yağ tok kalmanızı sağlar, yağsız yemek vücuttaki yağları kullanmak anlamına gelmez.

Süt: yağ yakımını hızlandırır.

 

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Detoks Diyeti ve Besinleri

Beyonce Limonata Diyeti İle Form Tutun