in

Diyetten sonra yapmamız gerekenler

Diyetten sonra yapmamız gerekenler

Diyet sonrası kilo almamızın sebebi her şeyden önce zayıfladığımız zaman kendimizi soktuğumuz hayat biçiminin dışına çıkmamızdan kaynaklanır. Örneğin biz sağlıklı bir şekilde yememize dikkat edip egzersizleri yaparken bir anda sporu ve yemeklerimizi dikkat etmez isek bir anda kilo almanız mümkün mertebeye erişebilir.

Örneğin tanıdığım bir kişi bir ayda on beş kilo verdi fakat diyeti ve sporu bıraktığı anda itibaren ile on kilo aldı ve bir aylık iradesi ve çabası boşuna gitti.

Bunun için egzersizimize ve düzenli hayatımıza zayıfladıktan sonrada devam edeceğiz. Günde aerobik hareketler dediğimiz en azından otuzar dakikalık yürüyüşümüzü sürdürmeliyiz. Dünyada bir çok kilolu birey gibi zayıf bireylerde bulunuyor bu bireyler arasında genetik olarak pek fazla bir fark yok.

Evet aralarında çeşitli hormonsal farklılıklar olabilir fakat bu hormonsal farklılıkların sebebi birinin sağlıklı beslenip çeşitli yollardan zayıflaması ve bunu devam ettirmesi diğer birey ise çeşitli nedenler ile hayal kırıklığı yaşadığı veya belirli bir düzen kuramadığı için zayıflamayı bıraktığından böyle bir şey ortaya çıkmıştır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Ender Saraç & Diyet listeleri

Akdeniz diyeti tam size göre