in

Doğal Cilt Bakım Önerileri

Cildiniz vücudunuzun en hassas yeridir. Ancak bunun yanında gün içerisinde güneşe, toza, yoğun makyaja maruz kalır. Cilt problemlerimizin çoğunun temelinde cildimizle yeterince ilgilenmemek yatmaktadır. Cilt bakımınızı günlük olarak yaparsanız, cilt problemleriyle karşılaşma riskiniz azalır ve kırışıklıkları engellemiş olursunuz. Peki ne gibi bakımları yapmalıyız işte size  bir kaç doğal cilt bakımı önerisi!

cilcilcilct

Makyajımızı çıkarırken genellikle aceleci davranırız. Yani makyaj yaparken ki sabrımız ve özenimiz makyajın temizlenme aşamasında  artık kalmamıştır.  Makyajınızı çıkarırken aceleci davranmamalısınız. Makyajınızı tamemen çıkardıktan sonra yüzünüzü ılık maden suyu ile yıkayın. Maden suyu kapalı gözeneklerinizi açacak böylelikle siyah nokta, akne, sivilce gibi sorunlarla baş edebileceksiniz.

Hafta da bir muhakkak bir maske yapın. Size önerimiz ve en etkili, kolay uygulanabilir olması açısından kil maskesi olacaktır. Aldığınız kilin içerisine bir miktar nemlendirici bir miktar da gül suyu ekleyerek daha da verimli hale getirebilirsiniz. Kil maskesini maden suyu ile  temizlenip kurulanmış cildinize uygulayın. Kuruyana kadar bekleyin, maske kuruduğunda ılık maden suyu ile hafif hareketlerle masaj yaparak maskeyi çıkarın.woman-putting-on-green-face-mask-home-600x250

Siyah noklarınızı sıkmayın. Siyah noktalarınızı sıkarak sadece canınızı acıtmakla kalmazsınız o bölgelerde kızarıklık, leke, kötü gözüken deliklerin oluşmasına da neden olursunuz.  Bunun yerine bir yumurta akı ile yumurta akında eriyebilecek çoklukta şekeri karıştırın, şeker eridikten sonra kuru cildinizin problemli bölgesine karışımı sürün. Hafifçe kurumasını bekleyin. Karışım kuruduktan sonra parmaklarınızı yapıştırıp yavaş yavaş çekmeye başlayın. Böylece evinizde oldukça basit ve etkili bir yöntemle siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz.  Bu maskeyi banyodan sonra uygulamanız daha verimli sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Saça Krepe Nasıl Yapılır ?

Yumuşak Saçlara Nasıl Sahip Olurum ?