in

Doğal saç maskesi tarifleri

Saç Bakim
Saç Bakim

Kepekli Saçlar için Doğal Maske Tarifi: Saçlarınızın güzel olması için kepeklerden kurtulmak gerekir. En doğru yöntem bitkisel doğal yöntemlerdir.

Vereceğimiz 3 adet saç maskesi tarifi ni mutlaka denemenizi öneririm.

– 1 tatlı kaşığı deniz tuzu, 1 yemek kaşığı elma sirkesi karıştırın. Saç diplerinize güzelce yedirin. Yaklaşık 60 dakika kadar saçlarınızda bekletin ve daha sonra saçlarınızı yıkayın.

– 1 yemek kaşığı kekik yağı, 1 çay kaşığı tuz, 1 yemek kaşığı badem yağı ve 1tatlı kaşığı limon suyunu karıştırarak saçlarınıza yedirerek sürün. Sürdüğünüz karışımı saçlarınızda 60 dakika bekletin ve saçlarınızı yıkayın.

– Haftada 1 kez susam yağı ile saçlarınıza masaj yapın. Göreceksiniz ki kepekli saçlardan kurtulacaksınız.

Saçlarınızda Elektriklenmeye Son!

Her bayanın sorunu olan saçlarda elektriklenme kâbusunuz olmaktan çıkacak. Unutmayın elektriklenmiş saçlar şekil almakta oldukça zorlanır. Bunlardan kurtulmak için birkaç yöntem uygulamanız yeterli olacaktır.

– Duştan sonra saçlarınızı ıslak bırakmayınız. İyice kurulayınız. Nemli saçlar elektriklenme yaparlar.
– Kuruladığınız saçları geniş ağızlı bir tarak ile kurutma makinesi ile de kurulayınız. Havlu ile kurulama saçları nemli bırakmaktadır.
– Saçlarınızın yapısına göre saç fırçası seçin. Saçlarınız ince telli ise ince dişli fırça, kalın telli ise kalın dişli fırça kullanmalısınız.

Yağlı Saçlar için Saç Maskeleri

Saçlarınız yağlı mı? Yağlı saçlarla hiçbir bayan rahat edemez. Kendisini rahatsız eder. Üstelik yağlı saç, saçlarınızı güzel göstermenizi engellemektedir. Birkaç doğal maske ile saçlarınızın yağlanmasını engelleyebilirsiniz.

– 1 çay bardağı zeytinyağı ve 1 çay bardağı süzme balı karıştırarak saçlarınıza masaj yapın. Saçlarınıza iyice yedirdiğiniz karışımı bir streç film ile sarın. 30 dakika kadar saçlarınızda bekletin ve daha sonra saçlarınızı durulayın.

– Bir miktar biberiye, 1 çay kaşığı kekiği alın bir çay bardağı sıcak suda demlendirin. Temiz olan saçlarınıza bu karışımı yedirerek sürün.

Doğal Yöntemler ile Saçlarınız Sağlıklı Kalsın!

Bayanlar için saç güzelliği önemlidir. Çünkü bu sizin dış görünümünüzü belirlemektedir. Sağlıklı güzel saçlar sizin de güzel görünmenize yardımcı olacaktır. Bunun için saçlarınıza düzenli bakım yapmanız veya yaptırmanız gerekir. Kırık, yağlı, kepekli, mat saçlardan kurtulmanız gerekir. Bunlar için aşağıda birkaç yöntemi sizlerle paylaşacağız.

– Kullandığınız tarağa dikkat etmelisiniz. Keskin uçlu taraklar saçlarınızın kırılmasını sağlar.
– Kimyasal ürünleri saçlarınızda kullanmayın. Doğal yöntemler ile saçlarınıza bakım yapın. Bu sayede saçlarınız matlaşmaz. Doğal parlaklığında kalır.
– Saçlarınızı sıkı sıkı toplamayın. Serbest bırakın hava alsın. Sıkı topladığınız saçlar hem yağlanır hem de saçlarınızın kırılmasına neden olmaktadır.

Kuru Saçlardan Kurtulun!

Özellikle yaz aylarında saçlarımız kurur. Bunda güneş, kumsal ve deniz saçlarımızın kurumasını hızlandırmaktadır. Bu yüzden saçlarımıza saç serumu kullanmamız gerekebilir. Kuru saçlar mat ve bakımsız görünmektedir. Çok sık saçları yıkamakta saçların kurumasına neden olmaktadır. Her banyodan sonra mutlaka saç kremi kullanmanız gerekir. Özellikle yaz aylarında haftada bir gün saç serumu kullanın. Doğal saç maskesi yardımı ile de saçlarınızın sağlıklı olarak kalmasını sağlayabilirsiniz.

– Bal ile badem yağı, avokado yağı ve zeytinyağı karıştırılır. Bu karışım saç diplerinize yedirerek sürülür. Bu yöntem ile hem kepekten kurtulursunuz hem de saçlarınız kuru kalmaz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Bob saç modelleri

Kıvırcık saçlara bakım

Gür ve Kıvırcık Saçlara Bakım