in

Doğal ve hafif bir makyaj yapmak ister misiniz ?

Doğal ve hafif bir makyaj yapmak ister misiniz ?

Hepimiz makyaj ile güzelliğimize güzellik katmayı başarmışızdır günümüze kadar. Kimilerimiz ise vardır ki tamamen doğal makyajlar ile güzelliğini iki kat daha güzelleştirip ve sağlıklı bir makyajın keyfini yaşıyor. Peki o zaman yazı başlığımızda da söylediğimiz üzere doğal ve hafif makyaj nasıl uygulanır gelin hep beraber göz atalım Sevgili idealdiyet.com Kullanıcılarımız..

Ağır makyaj sizin her zaman olduğunuzdan daha yaşlı bir görünmenize neden olur. Tabaka şeklinde duran fondöten, cilt rengine uygun olmayan göz altı kapatıcıları cildinizin nefes almasını engellerken bir yandan da yüzünüzdeki bütünlüğü bozar, bölümler halinde görünmenize neden olur.
Sihirli dokunuşlarla daha genç ve güzel görünmek istiyorsanız doğal ve sade makyajı tercih etmelisiniz. Kolayca uygulayabileceğiniz doğal makyaj sırlarıyla kendinizi harika hissedeceksiniz!
Makyaja yaparken renk seçimi için öncelikle ten renginizi keşfetmelisiniz. Solgun ve renksiz bir cildiniz varsa şeftali tonlarını; sarıdan beyaza dönük açık ten renginiz var ise canlı renkleri tercih edebilirsiniz.
Fondöteninizi geceleri kullanmaya özen gösterin. Gündüz de kapatıcı kullanmadan yapamıyorsanız fondöten yerine tercihinizi şeffaf pudralardan yana kullanabilirsiniz.

Göz altı kapatıcılarını mutlaka ten renginize uygun seçin. Kapatıcının rengi teninizden ne çok fazla açık ne de çok koyu olmalıdır. Göz altlarınızdan sonra hafif birer dokunuşla göz kapaklarınıza da kapatıcı uygulayarak bütünlüğü tamamlayabilirsiniz.
Rimel olarak şeffaf ya da kahve tonlarını deneyebilir, buğulu bakışlara sahip olabilirsiniz.
Allık içinse seçiminizi şeftali tonlarında, rujunuzu ise şeffaf parlatıcı ya da açık renklerden yapabilirsiniz. Eğer solgun bir görüntünüz yok ise allık kullanmayabilir onun yerine pembe ya da mat görünümlü kırmızı gibi canlı renklerde ruj tercih edebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz canlılığı yakalamış olursunuz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Manikür yapımı hakkında bilgiler

Burun makyajı nasıl yapılır ?