in

Doğru fondöten kullanımı nasıl yapılır

Doğru fondöten kullanımı nasıl yapılır

Cilt kusuralrını kapatmada fondöten büyük etkileri sağlayan etken oluyor. Bu cilt sorunları başlıca sivilceler ve gözenekler olarak ön plana çıkmaktadır. Ancak fondöten kullanımında yapılan hatalar fondötenden beklenen sonucu alamamaya sebep olacak türden. Fondöten kullanımında dikkat edilmesi gereken 5 unsuru uzmanlar şu şekilde açıkladığını görüyoruz ;

5 Adımda doğru fondöten kullanımı!

1) İlk olarak cilt renginize en uygun tonu seçin. Çoğu marka ürünlerini ten rengine göre açık ve koyu tonlar arasında belirler.

2) Fondöten uygulamasına geçmeden önce yüzünüzü iyice yıkayın. Sadece su kullanmak yerine cilt tipinize uygun temizleyiciler kullanın. Yıkadıktan sonra yumuşak bir havluyla bastırıp tahriş etmeden cildinizi kurulayın.

3) Fondöteni fırça yardımıyla alın ve fırçayı kapağa vurun. Bu sayede fazla miktar fırçaya bulaşmayacak ve daha doğal bir görünüm elde edeceksiniz.

4) Yeterli miktarda fondöteni yüzünüze uygulayın. Uygularken fırçayı yuvarlak daireler şeklinde sürmeyi unutmayın. Özellikle Göz altlarına özen gösterin, çünkü bu bölgeler genellikle unutulur ve yüzünüzde dengesiz bir görünüm oluşur.

5) Eğer göz kapaklarınız üzerine far uygulayacaksanız, fırçanın ucuyla o bölgeye de fondöten sürün. Aynı şekilde rujun altına da uygulayabilirsiniz. Bu sayede hem doğal bir görünüm kazanacak hem de makyajınız daha kalıcı olacaktır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Tırnak kırılmasından kurtulmanın yolları

Geniş yüzlü hanımlara makyaj tavsiyeleri