in

Doğum Sonrası Kilo Vermek

Doğum Sonrası Kilo Vermek

Hayatınızın en önemli zamanı yani doğum zamanını atlattınız ve bebeğinizi sağlıklı şekilde kucağınıza aldınız. Bundan sonrası hem daha kolay hem de daha güzel olacak, öncelikli olarak buna inanmalısınız. Çünkü hamilelik zamanı aldığınız kilolar emin olabilirsiniz ki geçici. Ama tabi ki siz istediğiniz sürece. Eğer ki aldığınız kiloları vermek isterseniz emzirme döneminde en sağlıklı şekilde beslenerek hayatınızda zayıflayamadığınız kadar kilo verebilirsiniz. İşte bunun sırrı.

 

Eskiden hamilelik süresince alınan kiloları hamileliğin sone ermesiyle vermek oldukça zordu. Ancak günümüzde bunu oldukça başarılı bir şekilde başaran kadınları görmek artık çok kolay. Hatta doğum sonrasında aldığı kiloları veremeyen kadınlar üzerinde baskı dahi oluşturulmaya başlanmıştır. Doğum sonrasında bebeğinizi emzirmeye devam edeceğiniz için sıkı diyetler ya da ağır spor hareketleri uygulamak hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı açısından çok faydalı olmayacaktır. Bu yüzden başka bir takım pratik önerilerle hamilelik süresince aldığınız kilolarınızdan kurtulabiliriz.

– Dediğimiz gibi hem bebeğinizin sağlığı için hem de kendi sağlığınızı düşünmeniz gerektiği için, gün içinde aç kalmamaya dikkat edin. Üçer dörder saatlik aralarda mutlaka bir şeyler atıştırın. Yağsız proteinler almaya özen gösterin. Yüksek proteinli ancak düşük karbonhidratlar olması gerektiğini de kesinlikle aklınızdan çıkarmayın. Hamur işlerinden her zamanki gibi uzak durmanız faydalı olacaktır.

– Gün içinde bebeğinizin yanından fazla ayrılamayacağınızı ayrılabilecek olsanız bile ayrılmak istemeyeceğinizi biliyoruz bu yüzden spor salonuna gidip spor yapmak yerine evde eğlenceli aktivitelerle kalori yakabilirsiniz. Örneğin bazı ünlüler hamilelik dönemi sonrasında dans ederek eski kilolarına kavuştuklarını açıklamıştır. Sizde evde 30 dakikalık kısa sürelerde dans edebilir ve eski formunuza ulaşmak için bir başlangıç yapabilirsiniz.

– Bebeğinize hamileyken aldığınız kiloları yine bebeğiniz sayesinde verebilirsiniz. En azından büyük bir bölümünü diyelim. Bebeğinizi emzirirseniz bunun size zayıflama konusunda oldukça büyük bir faydası olacaktır. Pek düşünülemeyecek bir ayrıntıdır ancak bebeğinizi emzirmek inanılmaz şekilde kalori harcamanızı sağlar. Ayrıca bunun bebeğinizi olan inanılmaz faydalarını anlatmaya bile gerek duymuyoruz. Sadece bilmeniz gereken bu durumun yani bebeğinizi emzirmenin hem size hem de bebeğinize çok büyük yararları olduğudur.

– Bol bol meyve tüketmeye devam etmelisiniz. Lifli meyveler zayıflamanız için inanılmaz faydalı olacaktır. Ayrıca tatlı ihtiyacınızı hamur işleri, kek, pasta türü şeylerden almaktansa meyve üzerinden almak çok daha sağlıklı olacaktır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Sağlıklı Diyet

Yeşil Elma Diyeti