in ,

Dukan Diyeti İle Zayıflama

dukan-diyetiGüncel diyetler insanlar içerisinde çok güzel ve olumlu sonuçlar vermeye başladı ve olması gerekenin tam karşılığı olabilecek bir etki yarattı. Kimi uzmanlara göre çoğu güncel diyetin işe yaramadığı düşünülse de çok fazla başarı hikâyesi yarattı. Hızlı bir etkisi olan bu diyetlerin aslında uygulanmasında hiçbir yan etki bulunmamaktadır fakat belirli bir süreden sonra etkileyebilmektedir.

Dukan diyeti de bu diyetlerin en popülerleri arasında bulunuyor diyebiliriz. Özellikle bayanlar için büyük tercih olan dukan diyeti, tüm dünyada büyük bir ilgi görmüş durumda. Bu başarılı diyetin mimarı Fransız Pierre dukan bu diyeti öncelikle hastalarına uygulamış ve büyük bir başarı kaydetmiştir. Dukan diyetini bu kadar başarılı yapan ise; sağlıksız bir diyet olmamasıdır.

Dukan diyetinin 4 aşaması bulunmaktadır. Bu aşamalardan ilki; atak aşaması denilen hızlı kilo verdiren, kısa süren bir aşamadır. Bu aşamada kilo vermek isteyenlere günde 1,5 yemek kaşığı yulaf ve 1,5 litre su içer. Aynı zamanda günde yarım saat yürüyüş yapar.

Dukan diyetinin 2. Aşaması ise seyir aşaması; bu aşamada artık hızlı bir şekilde kilo vermiş olan bireyler, kendini dengeye alarak çok hızlı kilo vermiyor. 32 tane sebzenin eklendiği bu aşamada kilo vermek isteyenler kilolarının çoğunu kaybediyorlar.

3 aşama olan pekiştirme aşaması ise şöyle; önceki aşamalarda yenilen proteinler, sebzeler, yulaflar içilen sular, yapılan yürüyüşler devam ediyor. Fakat haftada 1 gün kullanıcılara sadece protein ile beslenilmesi tavsiye ediliyor.

Dukan diyetinde son aşama ise kalıcı oturmuşluk; 3 aşamadaki gibi yine bir gün protein ile beslenilir. Fakat geriye kalan günler kişinin tercihine kalmıştır.

Aşağıdaki kelimelerden diyetimize ulaştınız:

Dukan diyeti ile zayıflama, dukan diyeti, dukan diyetinde kurallar, dukan diyeti diyetisyeni, hızlı ve sağlıklı kilo kaybı, Pierre Dukan, dünyaca ünlü diyetisyenler, kolay aşamalı diyetler, diyet tarihi, dukan diyeti diyetisyeni, bölgesel zayıflama, kalıcı kilo verme, spor ve zayıflamak, hızlı kilo verdiren diyetler

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Rephair İle Saçlardaki Fark

Evinizi Yenilerken Öneriler