in

Düzenli cinsel yaşamın faydaları

Düzenli cinsel yaşamın faydaları

Aktif seks hayatının sizin genç görünmenize,bağışıklık sisteminizin güçlenmesine ve adetlerinizin düzenlenmesine kadar bir çok şeye iyi geldiğini biliyormuydunuz?

Adetleriniz düzensiz ise aktif bir seks hayatıyla adetleriniz düzene girebilir.Yapılan araştırmalara göre aktif seks hayatı olan kadınların diğerlerine göre adetlerinin daha düzenli olduğu görülmektedir.Çünkü karşı cinsle yaşanan yakınlık kadınların hormonlarına yansıyarak adetlerin düzenlenmesine yardımcı oluyor.

Seks, östrojen hormonunuzu yükselterek cildinizin daha parlak görünmesini sağlar.Araştırmalara göre aktif seks hayatı olan kadınların gerçek yaşlarından 7 ile 10 yaş arası daha küçük gözüktükleri belirtilmiştir.

Düzenli seks hayatı olanların enfeksiyonlara karşı daha koruyucu bir bünyeye sahip oldukları görülüyor.Çünkü düzenli seks hayatı bağışıklık sisteminin daha verimli çalışmasına yardımcı oluyor.

Düzenli seks ile stresten kurtulabilirsiniz. Araştırmalara göre tatmin edici seks hayatı olanların strese karşı daha dayaklı oldukları belirtiliyor.Tatmin edici bir seksten sonra vücudun gevşemesiyle duyulan rahatlık etkisini 1 hafta sürdürüyor ve böylece stres riskinin de azalmasına yardımcı oluyor.

Çocuk sahibi olmak ve en az altı ay emzirmek göğüs kanseri riskinin azalmasında önemli etkenlerden biridir.Çocuk sahibi ve aktif seks hayatı olmayan kadınlar üzerinde yapılan araştırmada göğüs kanseri açısından yüksek risk taşıdıkları belirtildi.Bu riski azaltmak için araştırmacılar düzenli ve tatminkar bir seks hayatı öneriyor.

Araştırmalara göre aktif seks hayatı olan kadınların menopoza daha geç girdikleri belirtiliyor.Menopoz dönemindeki kadınlarda hormonların değişimine bağlı olarak vajinal kuruluk ve kasılmalar meydana geliyor.Fakat düzenli seks hayatı olan ve mastürbasyon yapan kadınlarda bu sıkıntılar daha az görülüyor.

Cinsel olarak uyarılmak ve orgazm olmak ağrı kesici etkisi olan hormonların seviyesini yükselterek adet sancılarından eklem ağrılarına kadar her türlü ağrının hafiflemesine sebep oluyor.Düzenli seks hayatı yaşayarak kronik ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Hayata küsme sebebi vajinismus

Erkek vücuduna ilişkin 6 sır