in

Elma’nın Faydaları Nelerdir

Elma’nın Faydaları Nelerdir

Aile olarak incelendiği zaman elmanın gülgiller familyasından geldiğini görmek mümkün olmaktadır. Ülkemizin hemen her yerinde ağacı bulunan bu faydalı meyve sıklıkla tüketilmesi gereken bir sağlık deposu olarak ön plana çıkmaktadır.

Faydaları Nelerdir?

Elma tüketimi(özellikle tatlı elma) yapılırsa hazımsızlığın giderilmesine bir ilaç olarak görülebilmektedir. Bu sayede hazımsızlığınızı giderebilir ve kolaylıkla tok hissedebilirsiniz. Eski zamanlarda Anadolu’da tercih edilen bir yöntem ise son zamanlarda bilimsel olarak ispatlanmış bir gerçektir. Oda elmanın kabukları ile birlikte yaraya sürülerek daha çabuk iyileşmesinin sağlandığıdır.

Ses kısıklığının giderilmesi için de elmadan yardım almanız mümkün olmaktadır. Ses tellerini beslediği ve tahriş oranını azalttığı tespit edilen gerçekleri arasında yer almaktadır. Kasların rahatlamasını sağladığından dolayı elmayı gergin zamanlarınızda tercih ederek rahatlamanız da mümkün olmaktadır.

Aynı zamanda elma kandaki şeker oranının kontrol edilmesi açısından oldukça önemli bir yardımcı olarak ön plana çıkmaktadır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Enginar’ın Sağlık Açısından Faydaları

Diyet Yapamayanlara Öneriler