in

En Etkili Diyet

En Etkili Diyet

 

Hiç süphesiz ki diyet yaparken keyif alan eğlenen yoktur. Ancak obeziteyi düşündüğümüz zaman hayatımız boyunca değiştiremeyeceğimiz sonuçlara yol açmasından ve bizi mutsuz etkilemesindense biraz dişimizi sıkmamız gerekmektedir. Hayatımızı kilo problemleri yüzünden berbat etmek yerine DENGELİ BESLENMEK ve doğru diyet en iyi seçim olacaktır.Zayıflamak için başvurduğumuz bir çok yöntemde başarısız oluyor isek bunun esas nedeni aslında olayı beynimizde bitirmediğimiz içindir, karşımızdaki düşmanı gözümüzde çok büyüttüğümüz sürece kilo vermek hiçde kolay olmayacaktır. Öncelikle kararlılığımızı kesin olarak ortaya koymak ve ben bunu başaracağım demek gerekir, unutmayınki başlamak işin yaırısıdır, ondan sonrası zaten sizin kontrolünüzde devam edecektir. Bu aşamadan sonra diyet sizin korkulu rüyanız olmaktan çıkıyor ve artık yapılması mümkün sonucuna ulaşılmış bir görev olarak hayatınız boyunca sürüp gidiyor.

 

Ve artık…  Kıyafetler özgürleşecek, fazlalıklar paltoların ardına saklanamayacak, kilolar gitmediği taktirde deniz keyfi bir “sendrom”a dönüşecek…

Bu tür özel diyet uygulamayıp  kendinizle mücadele edemediğiniz takdirde ise Hareketsizlik, stres, fast-food ve atıştırma alışkanlığı, uykusuzluk ya da fazla uyuma, yağlı yiyecekler… Ve maalesef kaçınılmaz bir gerçek bir gerçek; şişmanlık..

KİLO VERMEK için bizden gelen tavsiyeler

1-) Günlük tüketmeniz gereken su tüketimine özen gösteriniz.

2-) Dengeli beslenmeye ve kilo verme egzersizleri ile hayatınızı düzene sokun.

3-) Öğünlerinizi düzenli ve olabildiğince çeşitlendirerek hazırlayın.

4-) Hareketsiz bir yaşamı aklınızdan ve düşüncelerinizden söküp atın, yerine daha dinamik daha canlı bir hayata adepte edin.

5-) Asla şok diyet veya uzman doktorunuza danışmadan zayıflamaya çalışmayın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Karın Bölgesi Zayıflama

Zayıflama Yolları