in

En iyi güzellik yiyeceği – Zeytinyağı

En iyi güzellik yiyeceği – Zeytinyağı

Zeytinyağı – Yunan kırışıklık kürü
Sıkı ve pürüzsüz bir cilt için aldığınız zeytinyağı miktarını artırın. Tekli doymamış yağlar ve fitonutrient antioksidan polifenoller bakımından zengin olan zeytinyağı, günlük anti-ageing cephaneliğinizin en önemli parçasıdır. 2001 yılında Journal of the American College of Nutrition’de yayınlanan bir araştırma, diyetlerin kırışıklıklar üzerindeki etkilerini incelemiştir. Araştırmacılar diyetleri ve güneşe maruz kalan bölgelerde yaşayan insanların ciltlerini kıyaslamışlar ve yüksek miktarda zeytinyağı, sebze ve yeşillik tüketenlerin daha az kırışıklığa sahip olduğunu görmüşler.

Güzellik dozajı: Her gün bir ya da iki yemek kaşığı zeytinyağı.
Güzellik servis önerileri: Salatalara koyun. Sebzelerin ve diğer bitkilerin üzerine gezdirip yanına dövülmüş kabak çekirdeği ekleyin. Sote yaparken ya da yemek pişirirken kullanın.

Püf noktası
Daima soğuk presli işlenmemiş zeytinyağı olmaya özen gösterin. Bu rafine edilmemiş ve en iyi kalite zeytinlerden ısıya maruz bırakılmadan üretilmiş zeytinyağıdır. Zeytinyağı yemek pişirirken de en rahat kullanabileceğiniz yağdır; çünkü ısındığı halde içindeki polifenolleri kaybetmez.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Ucuz ve etkili güzellik ürünleri sizlerle!

En iyi güzellik yiyeceği – Ketentohumu yağı