in

En önemli şart temizlikdir

En önemli şart temizlikdir

Bakımlı, ilgi çekici, özel bir kadın olmaya karar verdiğimizde güzelliğimize güzellik katacak önerileri dikkatle takip etmeye başlamışız anlamına gelmektedir. Makyaj teknikleri, kozmetik ürünler… Hepsinin temelinde derinlemesine temizlik ve kaliteli cilt bakımı olduğunu gözle görürüz Sevgili idealdiyet.com Kullanıcılarımız..

Birincil şartlardan birisi Temizliktir!
Cilt temizliğinin bakımda özel bir yeri bulunmaktadır.. Cilt gözeneklerinin tıkanması; cildin nefes almasını önler, akne ve sivilce oluşumuna davetiye gönderir. Ölü derilerden arındırılmamış cilt yüzeyi solgun ve mat görünür. Cildiniz sağlıklı değilse en pahalı kozmetik ürünlerini kullanarak makyaj yapmak, aynada görmek istediğiniz güzelliği sağlamaz…

Güne başlarken; daha güzel görünebilmemiz gece boyunca hücrelerini yenileyen cildimizi ödüllendirmek, nefes almasını sağlamak, fazla yağlardan arındırmak için cilt türümüze uygun ürün ve tekniklerle cildimizi temizlemeliyiz.

Kozmetik ürün kalıntıları, kirli hava, sıcaklık değişimleri gibi olumsuz etkilere maruz kalan cildimizi arındırmak, gece boyunca kendini yenilemesini sağlamak için uygun temizleme ürünleri ve nemlendirme kremleriyle cildimize iyi bakmalı, beslemeliyiz.

Cilt temizliğini alışkanlık haline getirirken, cildinizin ihtiyaç duyduğu özelliklere sahip ürünler tercih etmelisiniz.

Kuru ve normal ciltlerde, nem oranı düşüktür. Her mevsim cilt kuruyup çatlayabilir, kızarıklık ve yanma hissine neden olabilir. Kuru ve normal ciltleri temizlerken, cildin PH dengesini koruyacak, süt formunda temizlik ürünleri tercih edilmelidir.

Günlük temizlik dışında makyaj temizleme işlemi için temizleme sütü kullanıyorsanız, cildin yüzeyinde biriken yağ tabakasını arındırmak için alkolsüz tonikler kullanabilirsiniz.

Kuru ve normal ciltlerde 2 haftada 1 kez ölü hücreleri yok etmek, cilt gözeneklerinin temizlenmesini sağlamak için peeling uygulaması yapabilirsiniz.

Yağlı ya da karma cilt yapısına sahipseniz jel ya da köpük formunda temizlik ürünleri tercih edebilirsiniz. Cilt yüzeyine kolayca yayılan, gözeneklere nüfuz eden temizleme köpükleri cildinizin yağ dengesini korurken, derinlemesine temizlik sunar.

Yağlı ciltlerde günlük temizleme bakımı dışında makyaj temizliği yapıyorsanız alkolsüz tonikleri tercih edebilirsiniz. Özellikle içeriğinde aloe vera bulunduran tonikler cildinizin rahatlamasını sağlar.

Haftada 1 kez uygulayabileceğiniz peeling cildinizdeki ölü derileri yok eder, gözenekleri temizler. Yağlı ve karma ciltlerde sıkça görülen siyah nokta ve sivilce sorununu en aza indirmek istiyorsanız peeling yapmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Güzelleşmeyi Arzuluyorum Bende

Gözleriniz ile gözlerinizi üzerinize toplayın ;)