in

Evde Saç Bakımı

Çoğumuz saçlarımızın çoğu özelliğinden şikayetçiyiz. Birimiz kırık diye, başka birimiz uzamıyor diye ve başka birimiz bambaşka bir sebeple. Bu sıkıntılarımız yüzünden çok şey denemişizdir. Etki etmiş ya da etmemiş olabilir. Fakat size söyleyeceğimiz küçük ipuçları evde yapabileceğiniz basit yöntemler.

saç_maske

Evinizde rahat bir şekilde ve en önemlisi masraf harcamadan  saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Size bir kaç yöntem söyeleyeceğiz. Bu yöntemlerle kırık saç uçlarınızdan kurtulabileceksiniz.

İlk ipucumuz zeytinyağı. Sizden yapmanızı istediğimiz şey ise; akşam yatmadan önce saçlarınızın ucuna yani kırık bölgelere zeytinyağı sürüp yatmanız. Sabah kalktığınızda ise saçlarınızı varsa doğal şampuanla yoksa normal bir şampuanla yıkayabilirsiniz. Bu yöntemi kullanmak saçlarınızı canlı tutar ve kuru saçların nemlenmesine yardımcı olur. Bu kürü haftada 3 ila 4 kez yapabilirsiniz.

İkinci ipucumuz ise, zeytinyağı, tarçın ve bal. Yapmanız gereken şey çok basit. Aynı tutam da zeytinyağı, tarçın ve balı karıştırın. Karıştırdığınız bu özü saç diplerinizden uçlarına kadar sürebilirsiniz. Sürdüğünüz ve masajını yaptığınız bu özü saçlarınızda 15 dakika beklettikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu kür saçlarınızın canlanmasına ve parlamasına yardımcı olur.

Üçüncü ipucumuz ise, yumurta sarısı ve zeytinyağı. Yine yapacağınız şey yok basit. Yumurta sarısı ve zeytinyağını karıştırdıktan sonra, karıştırdığınız bu kürü saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Saç köklerinizden uçlarına kadar sürebilir ve masaj yapabilirsiniz. Bu karışımı saçlarınızda 10 dakika beklettikten sonra , saçlarınızı durulayabilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Bacak İnceltici Egzersizler

Fiziksel Aktivite ve Beslenme