in

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Çoğumuz saçlarımızın dökülmesinden son derece rahatsız oluruz. Özellikle bayanlarda saç dökülmesi erkeklere göre daha fazladır. Peki neden saçlarımız dökülür ?

sacx

Bayanlarda saçların daha fazla dökülmesinin sebebi aslında daha çok  bakım ile doğru orantılıdır diyebiliriz. Saçlarımıza uyguladığımız  kimyasal maddeler saçlarımızın dökülmesine sebep olabilir.  Saçlarımıza uyguladığımız boya, fön, perma gibi yöntemler  saçlarımızın dökülmesine sebep olur. Fazla saç yıkamak ve  taramak da sağlıksız saçlarımızı dökmeye başlar. Psikolojik   olarak çok çalışan bir bireyin saçları da çok dökülür. Son olarak  şapka takmak  da saçlarımızın dökülmesine sebep olur.  Anlattığımız gibi daha bir çok nedenden dolayı saçlarımız dökülür.  Saçlarımız döküldüğünde dökülen saça göre doktora gidebiliriz.  Eğer olması gerektiğinden fazla dökülüyorsa, bir doktora başvurmamız gerekebilir. Fakat bunun yanı sıra evde herhangi bir masraf çıkarmadan evlerimizde de saç bakımı yapabiliriz.

Hepimiz evlerimizde çok zaman harcamadan saç maskesi yapabiliriz. Sizlerle bir kaç pratik maske paylaşacağız. Bu maskeleri anlattığımız saç türleri için rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Eğer saçınızın parlak görünmesini ve temizlenmesini istiyorsanız ihtiyacınız olan : 1 fincan sıkılmış taze limon suyu eğer yoksa sirke. Peki nasıl uygulayacağız ? Saçlarınızı yıkadıktan sonra uyguladığınız bu kürü saçlarınıza dökün ve masaj yaparak saçlarınıza uygulayın. Bu kürü uyguladıktan sonra saçlarınızı tekrar yıkadığınızda saçlarınızın eskisinden daha parlak olduğunu göreceksiniz.

Parlak aynı zamanda yumuşak saçlar istiyorsanız, ihtiyacınız olan malzemeler : bir fincanın çeyreği kadar elma sirkesi, 1 yemek kaşığı kadar şifalı ot. Şifalı otu saçınıza zarar vermeyecek bir tarzda seçmelisiniz. Saçınıza uygun otu kaynar suya atıp kaynatın. 30 dakika demlenmesini bekledikten sonra üstüne sirkeyi de ilave edin. Ardından elde ettiğiniz kürü saçınıza iyice yedirdikten sonra saçlarınızı yıkayınız.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Ihlamur Çayı Faydaları

Step-Aerobik Egzersizleri