in

Evde saç boyama önerileri

Evde saç boyama önerileri

Saçınızı evde kendiniz boyuyorsanız, işlem felaketle de sonuçlanabilir. İşte saçını kendi boyamak isteyenler için evde kolay ve pratik saç boyama rehberi…
1. Bakım yapın

Saçınızı boyamadan önce, birkaç kez bakım yapın. Bunu, avokado veya Hindistan cevizi yağı ile yapabilirsiniz. Saçlarınızda kırık varsa, o zaman saçlarınızdan biraz kestirin. Saçlarınızı boyadıktan sonra da ayda 2 kez bakım yapın.

2. Doğru rengi seçin

Parlak gün ışığında, doğal saç renginize iyice bakın. Daha sonra gözlerinize ve cilt renginize uyan bir renk seçin. Örneğin; eğer buğday tonluysanız; kırmızı, kestane rengi, bakır veya kızıl-kahve tonlarını seçebilirsiniz. Cildiniz beyazsa, küllü renkleri ve bej tonlarını deneyin.

3. Bir yöntem belirleyin

Profesyoneller, yarı kalıcı veya yıkanınca çıkan boyalarla başlamayı öneriyorlar. Bunlar daha hafif ürünler olup, genelde 28 yıkamaya kadar dayanıyorlar. Kalıcı boya istiyorsanız, etrafı daha az batırmak adına damlamayan formülleri tercih edebilirsiniz.

4. Hazırlık yapın

Boyamaya başlamadan önce, kutu üzerindeki talimatları mutlaka ama mutlaka okuyun. Böylece, uygulamanız daha kolay olur ve alerji olasılığını da düşürebilirsiniz.

5. Rengi korumak için

Saçınızı boyayıp şekil verdikten sonra, elde ettiğiniz rengi korumak isteyeceksiniz. Saç renginizi uzun süre muhafaza etmek için güneş ve klordan uzak durun, saç kurutma makinesi, fön ve maşa gibi sıcaklığı çok yayan aletleri fazla kullanmayın.

Bütün bunlar hem rengin atmasına, hem de saçın yıpranmasına neden olur. Saçınızı parlak ve nemli tutmak için, boyalı saçlar için üretilmiş bakım ürünlerini kullanın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Sonbaharda saç dökülmesi

Saçlarda kepek sorunu