in

Eyeliner'in sürülüşü nasıl olur ?

Eyeliner'in sürülüşü nasıl olur ?

Merhaba Bayanlarr

Bakışlara anlam katan ürünlerden biris olan eyeliner (likid) doğru sürüldükten sonra, gözü istiğiniz kalıba ve şekle sokmaya yardımcı olur. Bir çok kadın doğru şekilde eyeliner sürmeyi halen daha bilmiyorlar, fakat eyeliner sürmenin püf noktalarını bildikten sonra, sürmesi çok basit

Nasıl mı ?; işte aynen söyleyeceğim gibi Kullanıcılarım

Eyeliner ve göz kalemi kullanmadan önce bilmeniz gereken en önemli nokta, her iki malzemenin de mümkün olduğu kadar ince çizgilerle çizilmesinin gözü daha güzel göstereceği kesindir. www.idealdiyet.com

Siyah göz kalemi, siyah saçlı, esmer tenli bayanlar için çok uygundur. Esmerler dışındaki bayanlarda bu renkte bir göz kalemi ve eyeliner çok koyu sayılabilir.

Beyaz tenli kadınlar yumuşak kahverengi ya da gri tonlarını tercih etmelidirler. Gece ise, göze sürülen fara uyan renkli bir kalem tercih edilmelidir.

Eyeliner’ı çok ince uçlu bir fırçayla sürmek güzel bir görüntü oluşturacaktır. Eğer eyeliner sürmeyi bir türlü beceremiyorsanız işte size bir öneri.

Mümkün olduğunca aşağıya doğru bakın ve elinizle gerdiğiniz üst gözkapağınızdaki kirpiklerin dibine mümkün olduğunca yakın bir çizgi çekin.

Bu çizgi göz kuyruğunda sona ermeli, dışa doğru uzamamalıdır. Alt gözkapağına kesin bir çizgi çizmek istemiyorsanız, buraya eyeliner’la yanyana noktalar yapın veya eğrilemesine kısa kısa çizgiler çizin.

Bazen gözün üst kapağındaki kirpiklerin altına çizgi çizilmesi de hoş bir görünüm kazandırır. Bunun da yine ince ve düzgün olmasına dikkat edin.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Lens kullanan kullanıcılarımız buraya!

Ebru Gündeş makyajı nedir yapımı nasıl olur ?