in

Far sürerken nelere dikkat etmek gerekir ? Far nasıl sürülür Far nedir

Far sürerken nelere dikkat etmek gerekir ? Far nasıl sürülür Far nedir

Makyajı tamamlıyan en önemli etkenlerden biridir göz farını sürmektir. Far sürmenin, gözlerde ve yüz güzelliğinde büyük değişimli görsel şölenleri vardır tabiki.

Ünlülerin makyaj uzmanı Kim White, far uygularken yapılması ve yapılmaması gerekenleri açıkladı. Birden fazla gölge varsa renklerin sorunsuz bir şekilde karıştığından emin olun. Gözünüze yumruk yemiş gibi gezmeyin ;P

Dumanlı bakışlara sahip olmak istediğinizde seksi olmak ile morarmış gibi duran göz arasında imca bir çizgi vardır. Buna dikkat edin ve farı sadece bir defa, badem şeklinde uygulayın. Dikkatli uygulamak sizi yara bere içinde gibi göstermez.

İyi sonuç almak için farı iyice dağıtın. Farı nemli bir fırça ile uygulayın. Eye liner olarak uygulandığında far, ince bir fırça ile iki kat sürülmelidir.

Renkli farlar ile parlak farları karıştırarak daha ışıltılı görünebilirsiniz.

Geniş bir göz kapağınız varsa farınızı tüm göz kağaına uygulayın ve derin bakışlara sahip olun. Badem gözlerinm kirpik diplerine daha yoğun far uygulamak gözlerinizi daha çok ön plana çıkarır.

Aynı renklere ve far sürme tarzına takılıp kalmayın.

Standart kahverengi renklerin yanı sıra ametist, çivit ya da bakır tonlarını karıştırarak uygulayın.

Göz kapaklarınıza doğrudan uyguladığınız far uzun süre kalıcı olmayabilir. Bu nedenle doğal yağlardan seçeceğiniz bir göz farı astarı veya saydam, koruyucu pudra sürüp üzerine farınızı uygulayın.

Fırçanızı kullanmadan önce ve sonra hafifçe silkelemeyi unutmayın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Evde göz makyajı temizleme toniği nasıl yapılır ?

Kızıllar İçin Makyaj Önerileri