in

Fesleğen Çayı Faydaları

Fesleğen hem kokusu hemde tadı ile çok sevilen bitkilerden birisi. Peki bu fesleğeni amacı dışında başka ne için kullanabiliriz ?

feslegencayi

Bu makalemizde sizlere fesleğenin yararlarını ve zararlarını  anlatacak aynı zamanda fesleğen çayı tarifini  sizlerle paylaşacağız. Fesleğen sadece tıbbi ve bitki anlamında kullanılmıyor. Fesleğenin aynı zamanda sinek  kovucu özelliği ve parfümeride yeri ayrı.

Gelelim fesleğenin faydalarına, fesleğen mide ağrılarına iyi gelir, hazımsızlığa karşı durur, ishal hastalığını  önler, ağız içinde çıkan yaraları geçirmeye yardımcı olur, vücudumuzdaki demir ve kalsiyum ihtiyacının  çoğunu giderir, içinde A, C, K, vitaminleri barındırır. Aynı zamanda antioksidan özelliği ile vücudunuzu  temizler.

Fesleğen bitkisinin ve fesleğen çayının yararları olduğu gibi bazı yan etkileri de var. Bu yan etkiler; fesleğen t  üketimi sonunda zehir bulgularına rastlanmıştır. Kanser hastalığınız var ise fesleğen tüketmenizi öneremeyiz.  Aynı zamanda gebe iseniz doktor kontrolü altında tüketmeniz sağlığınız açısından yararlı olacaktır.

Fesleğen çayını yapmak için ihtiyacımız olan malzemeler, taze fesleğen yaprağı ya da kurutulmuş fesleğen yaprakları, göz kararı kaynamış suya fesleğenleri atıp 10 dakika demlenmesini bekleyin. 10 dakika sonunda suyunu süzüp içebilirsiniz. Afiyet olsun.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Papatya Çayı Nasıl Yapılır

Ihlamur Çayı Faydaları