in

Fit görünmenin 8 kuralı

– Şu ana kadar hiç spor ya da diyet yapmamış olsanız da fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Bunun için öncelikle kendinizi hazır hissetmelisiniz. İstikrar ve disiplin vazgeçilmeziniz olmalı. İstediğiniz vücuda sahip olduktan sonra ise bunu korumak için yine programınıza uymalısınız.

– Yalnızca diyet ya da yalnızca spor fit bir vücut için yeterli değildir. İkisini de uyumlu bir şekilde bir arada devam ettirmelisiniz.

– Yemedikleriniz kadar yedikleriniz de önemlidir. Doğru besinleri, doğru zamanda tüketmelisiniz. Bunun için herkesin kendi vücuduna göre bir beslenme programı gerekir. Arkadaşınızın ya da komşunuzun beslenme programı ona özeldir, size uymayabilir. Kendiniz için en uygun olanı siz bilirsiniz.

– Vücudunuzun belli bölgesinde toplanan yağları yakmanız için de yine beslenirken neler yediğiniz ve beraberinde ne tür fitness hareketleri yaptığınız önemlidir.

– Dümdüz bir karın ve şekilli bir kalça için evde basit egzersizler yapabilirsiniz. Şınav çekmek, çömelip kalkmak, yarım mekik hareketi yapmak vücudunuzun şekle girmesine yardımcı olacaktır.

– Bol su tüketmek metabolizma hızını artırdığı gibi vücuttan toksinlerin de atılmasına yardımcı olur.

– Öğünler arasında yağ yakıcı bitki çayları tüketmek hızlı kilo verilmesini sağlar.

– Fitness programlarına vakit ayıramıyorsanız, haftanın en az üç günü 30’ar dakika yürümeyi alışkanlık hâline getirebilirsiniz. Açık havada yürüyüş hem oksijen alımınızı artırır hem de vücudun sıkılaşmasını sağlar. Ayrıca alışverişe de yürüyerek gidebilirsiniz. Böylece fazladan kalori yakmış olursunuz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Günde 15 dakika egzersiz ömrü uzatıyor

Blake Lively egzersbedava izleri