in

Fondoten makyajda çok önemli

Fondoten makyajda çok önemli

Makyajda fondotenin önemi oldukça büyük  diyebilirim Hanımlar. Cilt üzerinde ki pürüzler, kusurları kapatan ve cildi kusursuz bi,r güzelliğe kavuşturan fondoten hakkında bilgiler sizler için buyazımızda hazırlanıyor.

Fondoten makyajda çok önemli

Makyaja başlamadan önce cildi temizleyip nemlendirmek çok önemlidir. Cilt tipine göre nemlendirici secmek ise daha önemlidir. Fondöten makyajın zeminini oluşturur ve hataları kamufle eder. Ancak bu kırışıklara sahip bi yüz için geçerli değildir çünkü akıcı olmayan bi fondöten çizgilerin üzerinde kalıp şeklini alacağından kusurları ortaya çıkarır. Öncelikle 4çeşit fondöten vardır; sıvı, kuru, kremli ve hafiftir.

Cilt tipine göre fondöten seçmek çok önemlidir. Önemli olan diğer bir konu ise doğallığı sağlayabilmektir. Fondöteni parmak uçlarınızla uygulayarak fazla fondöten kullanımını engellemiş olursunuz.

Fondöteni yüzünüze uygularken dikkat etmeniz gereken 2 durum vardır; 1.si fondöteni saç diplerinize bulaştırmamak 2.de boyun bölgesiyle yüzümüzün ten rengindeki dengeyi sağlayabilmektir. Cilt makyajının bir diğer vazgeçilmezi pudradır. Pudra kullanmak fondötenin parlattığı cildi matlaştırır ve doğallığını arttırır.

Kapatı, fondoten bunlar cildinizin soluk görünümü içinde çok kullanışlı ürünlerdir. Kapatıcı kullanmadan makyaj yaparsanız makyaj çok boş görünebilir. Özellikle sadece göz makyajıyla kalmayıp allık ve rujda yaparsanız bu makyaj sizi güzel görünüm yerine daha kötü gösterebilir.

Fondoten gibi kapatıcaları herzaman tercih etmeden ara sıra komple makyajlar yapabilirsiniz. Makyaj yaparken kusursuz olması sizin elinizde. Seçtiğiniz ürünlerin kaliteside çok önemlidir. Kalitesiz olan ürünler size zarar verebilir. Cildiniz hassas bir yapıya sahipse ciltte sivilcelenmelere sebeiyet verebilir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Barbie makyajı nasıl yapılır

Kalıcı makyaj için yapılması gerekenler