in

Gerdek Gecesi Ne Yapmak Gerek ?

Gerdek Gecesi Ne Yapmak Gerek ?

Merhaba Yeni Evlenen Arkadaşlar

Gerdek Gecesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Dr. Altuğ Semiz: Gerdek gecesinde hem kadına hem de erkeğe düşen çok önemli görevlerin söz konusu olduğunu belirtiyorlar. Bu ilk ilişkinin zevkli ve hatırlandığında güzel hizler uyandırması için kadının kendini ruhsal olarak rahat ve cinsel ilişkiye hazır hissetmesi en önemli konulardan birisidir. Ayrıca kadının erkeğe olan güveni de son derecede önemli bir durumdur, ilk deneyim her zaman ağrılı olacak diye bir kayde yoktur. Kadın yeterince zevke geldiğinde, erkek de yumuşak ve hoşgörülü hareketlerle yaklaştığunda acısız bir gerdek gecesi yaşamak mümkün olabilir.

Erkek biraz sabırlı davranmalı ve ön sevişmeyi mümkün olduğunca daha fazla zamana yaymalıdır. Bu şekilde oluşacak kayganlık sayesinde penisin vajinaya girişi çok kolay hale gelecektir. Alternatif olarak kayganlaştırıcı jel olarak eczanede satılan ve reçetesiz alınabilen kremlerde ilişki öncesi genital bölgeye sürülebilir. Kadınların ilk deneyimlerinde en önemli korkularından biride gebe kalma korkusudur. Bu yüzden erkeğin prezervatif kullanması veya kadının doktoruna danışarak uygun bir korunma yöntemini kullanmaya başladıktan sonra ilişkide bulunması en ideal yöntemlerden biridir.

Kızlık Zarı İlk İlişki Sırasında Mutlaka Kanar mı?

Dr. Altuğ Semiz: İlk cinsel ilişki sırasında vajinanın içerisine penisin girmesiyle kızlık zarı orta bölümünden vajen duvarına doğru bir çentik yaparak yırtılır. Zarın üzerinde bir damar bulunmaz. Bu çentiklerime esnasında vajina duvarına ulaşan yırtık orada bulunan damarda yırtılmaya neden olarak bir miktar kan açığa çıkmasına sebep olur. Bu kanama her zaman oluşmayabilir. Kızlık zarı çentiklenmeye neden olamayacak kadar esneyebilir. Doğal olarak perde kısmı dar olabilir. Ya da vajina kaidesine kadar yırtık olmasına rağmen damara denk gelmediğinden kan oluşmayabilir, flk ilişkide kan olmasını beklemek veya bu kanamanın olmaması durumunda daha önce ilişki olduğu kanısına varmak bilimsel açıdan tam bir saçmalıktır!

İlk Gecede Aşırı Kanama Olabilir mi?

Dr. Altuğ Semiz: Özellikle erkeğin çok aceleci ve sert davranması halinde ufak yapılı kadınlarda zarla beraber vajina dokusu da yırtılabilir. Bu durum çok fazla kanamayla seyreder ve büyük ihtimalle dikiş atılarak tedavi edilmeyi gerektirir. Kızlık zarının çok aşırı sert yapısı olması da bu duruma neden olabilir. Normalde ilk ilişkide oluşan kanama birkaç dakika içinde en geç yarım saatte durur. Eğer kanama çok şiddetli, olursa veya uzun süreler geçmesine rağmen durmazsa böyle bir durum söz konusu olabileceğinden doktora başvurmak gerekir. Bazı durumlarda ilk ilişkide kanama olur, yırtık yeri iyileşir, daha sonraki ilişkilerde tekrar kanar. Bu da kızlık zarının aşırı sert veya fazla damarlı olmasından kaynaklanır. Kanama miktarı fazla değilse, her ilişkide oluşan kanama kısa süreliyse endişelenecek bir durum yoktur.

İlk Cinsel İlişki Öncesinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Dr. Altuğ Semiz: İlk cinsel ilişki planlandığı koşullarda öncesinde tercihen çift olarak bir jinekolog görüşmesi yapılması hem birtakım kaygıları azaltacak hem de tıbbi açıdan doğru bilgilenme sağlayacaktır. Genelde ilk geceye dair özellikle toplum yapımızda daha belirgin olan klasik kaygılar mutlaka giderilmeli. Bunların başında maalesef halen kızlık zarı meselesi geliyor. Çiftlerin ilişki ve neticesinde oluşacak olan kanamaya dayanan bir güvenme ihtiyacında olması bu ilişkiye olan stresi daha da artırıyor. Bu nedenle karşılıklı anlayış, yumuşaklık, nazik davranmak istenmeyen sorunların önüne geçecektir.

Gerdek Gecesi Cinsel İlişki Nasıl Olmalıdır?

Uzun seneler düşlediğiniz mutlu evliliğin ilk işi olan gerdek gecesi cinselliği sürekli genç kızların aklına soru işaretleri ve korkular yerleştirmiştir. Gerdek gecesinde mutlaka ağrı olur mu? İlk gecede ağrı yaşamamak için nelere dikkat edilmeli? Hangi cinsel pozisyonlar gerdek gecesi için daha uygundur? İşite cevaplar…

İlk gece için uzmanlarca tavsiye edilen cinsel pozisyonlar aşağıdaki gibi sıralanabilir…

1. Erkek üstte cinsel ilişki pozisyonu

Neredeyse tüm çiftler bu çok bilindik pozisyonda sevişmeye başlar; erkek üstte, kadın altta, yüz yüze. Son zamanlarda basında bu pozisyon, menfi tenkidlere maruz kalmaktadır. B pozisyonun belki modası geçtiği için belki de ataerkil olduğun için.

Aslında bu pozisyon, eleştirildiği kadar da kötü bir pozisyon değildir. Güç almak, partnerinizle yakın temasta olmak ve gebe kalmak isteyen kadınlar için, bu pozisyon son derece uygundur. Kadın 2 bacağını yana doğru açabilir ya da bacaklarını göğsüne doğru çekebilir. Bu her 2 pozisyonda erkek kızın en hassas dış genital organına el ile manipülasyon için ulaşamaz, fakat ilk pozisyonda göğüslerine erişebilir.

Bu pozisyonun Birbirinden Farklı Bir kaç Değişik Şekli Vardır:

İlki; kadın iskemlede ya da engin bir yatağın ucunda oturur, erkek dizlerinin üzerine çökerek penisini vajinaya girdirebilir. Cinsellik terapistleri bu sözünü ettiğimiz pozisyonun klasik pozisyondan daha da çok zevk verici olduğunu söyleseler de, pek çok çift bu pozisyonun yakın temas yönünden eksik kaldığını söylemektedir.

İkincisi ise kadın arkasını dönüp karnının üstüne yatar ve erkek arkadan vajinaya penisi ile girip çıkar. Bu pozisyon pek çok kadın için , G-noktasını uyarır fakat penisin rahim boynuna çarpması da kadının canını yakabilir. Yüz yüze olamama olumsuz yanı olsa da pek çok karı kocanın favori pozisyonu bu pozisyondur.

2. Kadının üstte olduğu seks pozisyonu

Bu pozisyon uzmanlarca çok tavsiye edilir, zira cinselliğin hızı kadının kontrolü altındadır. Bu pozisyonda bir kaç farklılıklar söz konusudur. Kadın her 2 diziyle erkeğin kalçasını sarar. Penisi vajinanın içine aldıktan sonra ya dizlerinin üstünde seks yapmayı sürdürür veya bacaklarını uzatarak devam ettirir. Buna ek olarak erkeğin üstünde dimdik oturarak da oturup kalkmaya devam edebilir. Bu pozisyon erkek için de son derece zevklidir çünkü kadının göğüslerini okşama olanağı sunar.

Kimi zaman bu pozisyonda kadın erkeğe arkasını dönerek erkeğin üstünde olur. Bu pozisyon, kadın ve erkek için farklı duygular yaratsa da, yüz yüze olmamanın verdiği olumsuz hal burada da geçerlidir.

3. Otururarak seks pozisyonu

Bu pozisyon, yalnızca yavaş seks için uygundur. Erkek ya iskemlede oturur ya da yerde bağdaş kurarak oturur. Kadın erkeğin üstüne oturur. Yüz yüze ya da kadının sırtı erkeğe bakarak da olabilir. Bu pozisyon partnerlerin birbirini okşaması, birbirine sarılması ve yakın ten teması için çok uygundur.

4. Ayaktayken cinsel ilişki pozisyonu

İlk etapta bir an önce seks yapmayı çağrıştırır. Bu pozisyonda başarılı olabilmek oldukça zordur. Penisin vajinaya girebilmesi zor olabilir. Kadınlar genelde erkeklerden daha kısa olduklarından, kadının ya merdiven basamağından ya da duvardan destek almasıyla bu pozisyonda başarı sağlanabilir.

Bu pozisyonun bir başka değişik şekli de kadın yüzünü ya duvara ya da tutunabileceği herhangi bir şeye verir, erkek de vajinaya arkadan girer. Bu pozisyon, yüz yüze olan pozisyondan çok daha basittir.

5. Yan yanayken cinsel ilişki pozisyonu

Bu pozisyonların çoğu erkek üstte pozisyonuna benzer; bundan tek farkı partnerler yan yanadır. Buradaki tek zorluk, yüz yüze durumunda eşlerden birinin, bacağını diğer eşin üstüne atması gerekir. Bu da çoğu zaman kramplara neden olabilir. Kadın erkeğe sırtını verdiği hallerde, yavaş ve rahatlatıcı birliktelik elde etme olanağı vardır. Öyle ki bu pozisyonda uyumak bile mümkündür.

6. Arkadan cinsel ilişki pozisyonu

Burada kadın erkeğe arkasını döner dizinin üstünde durur, ellerini yatğa koyar, eğilir, erkek arkadan penisiyle vajinaya girer. Kimi insanlar bu pozisyonu hiç sevmez. Sebebi ise; hem duygusallıktan yoksun, hem de “erkek egemenliğini” vurgulayan bir pozisyon olması.

Kimilerinin bu pozisyondan hoşlanmasıysa özgürlüğün olması ve kuvvetin kullanabilinmesinden kaynaklanır

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Ağrılı cinsel ilişkilerin nedenleri !

Kadınlar erkekleri ne ile cezalandırır ?