in

Göbek Eritme Egzersizleri


Göbek Eritme Egzersizleri
Fazla kilolar hepimizin sorunu ancak fazla kilolardan daha can sıkıcı olan bölgesel olarak konumlanmış yağlardır. Bu yağlardan kurtulmak için sadece diyet yapmak yetersiz kalmaktadır. Düzenli beslenmenin yanında düzenli spor yapmak da gerekmektedir. Özellikle göbek dediğimiz karın kası üzerinde biriken yağlardan kurtulmak gerçekten bizleri çok zor. Peki göbeğimizi eritmek için neler yapmak gerekmektedir, ne gibi hareketlerle göbeğimizi eritebiliriz?

Öncelikli olarak bu egzersizleri yaparken düzenli beslenmelisiniz, fast foodtan kaçınmalı ev yapımı yemekleri tercih etmelisiniz. Gün içinde en az 2,5 litre su içmeli ve düzenli uyumalısınız. Gün içinde öğün atlamamalısınız. Bunlara dikkat ederken, bu egzersizleri uyguladığınızda aldığınız sonuçlardan muhakkak memnun kalacaksınız.

Öncelikli olarak egzersize başlamadan önce yarım saat önce mutlaka ısınma gerilme hareketleri yapmalısınız. Çünkü vücudumuz  yarım saat boyunca belli bir tempoda çalışmadan, yağ yakmaya başlamayacaktır. Evde yapabileceğiz en basit hareket, karın kaslarınızı geliştirmek ve güçlendirmek için yapacağınız mekiktir. Mekik sayesinde karnınız gerginleşir ve düzleşir.  Mekik hareketini yaparken dikkat etmeniz gereken, boynunuza ve belinize yüklenmeden karın kaslarınızın çalıştığını hissederek uygulamaktadır. Bu sayede hem hareketten daha fazla verim alırsınız hem de gerçekleşmesi muhtemel sakatlanmalardan korunursunuz.

Mekik dışında daha eğlenceli ve keyifli bir egzersiz daha göbek eritme konusunda size yardımcı olabilir. Hulahop çevirmek hem tüm vücudunuzun aynı anda hareketini sağlayacak, bir yandan bel çevrenizi ve karın kaslarınıza yüklenecek bir yandan da sizi eğlendirecektir. Bunun dışında resimde gördüğünüz hareketleri günde yarım saat yaparak daha düz bir karına sahip olabilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Yeşil Çay ve Faydaları

Bölgesel Zayıflamanın Yöntemi