in

Göbek Eritmede 5 Pratik Öneri

Göbek Eritmede 5 Pratik Öneri

Kadın ve erkeklerin ortak sorunlarından biri göbek bölgesinde biriken yağlanmadır. 5 pratik yöntemle göbek ve bel çevrenizi inceltebilirsiniz…

Lifli Gıdalar Tüketin
Mercimek, barbunya fasulye gibi lifli gıdalar sindirim sisteminin düzenli çalışmasına ve tokluk hissi yaratarak daha az yemek yemenize yardımcı olur. Tatlı krizinizin başladığında ve yeme isteğiniz yükseldiğinde böğürtlen, çilek, vişne ve kiraz yiyebilirsiniz. Bu meyveler hem düşük kalorili hem de kilo vermeyi tetikleyicidir.
Alkol Tüketimini Azaltın
Günlük hayatınızda alkol tüketiyorsanız istediğiniz kiloya ulaşma hayalinden bir adımdan daha uzaklaşırsınız. Formda kalmak ve formunuzu korumak istiyorsanız hem sağlığınız hem de ideal kilonuz için alkol tüketim miktarını olabildiğince azaltın. Özellikle likör ve bira yüksek kalorilidir, bel ve göbek bölgenizde yağlanmaya neden olur.

Sigaranın Bilinmeyen Olumsuz Etkisi
Düzenli sigara içimi vücut sağlığınızı olumsuz yönde etkilediği bilinen bir gerçektir. Peki, sigara içmenin bel ve göbek bölgenizi kalınlaştırdığını biliyor muydunuz? Sürekli oturarak sigara içmek ve sigara dumanını içeri çekip üflemek bel ve göbek bölgesindeki kasları tembelleştirir.
Hangi Spor?
Göbeğinizi eritmek için spor yapmanız önemlidir. Hangi sporu yaptığınız ise daha önemlidir. Yüzmek, tenis oynamak, aerobik yapmak bel ve göbek bölgenizi inceltmek için en etkili sporlardır. Kondisyon bisikleti sürmek bacak kaslarınızın çalışmasını ve incelmesini sağlar. Hedefiniz göbek eritmese kondisyon bisikleti sürmenin faydası olmayacaktır.
Soğuk Su
Yaz mevsiminde buzlu soğuk içmek serinlik hissi verirken ekstra kalori yakmanızı sağlar. Vücut ısısı kendini ideal ısıda tutabilmek için daha fazla kalori harcar. Bu sayede metabolizmanızın çalışma mantığından faydalanarak kilo verebilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Doğru Beslenme Planlaması

Daha Sık Yiyin ve Zayıflayın