in

Göz çevrenize bakım uygulaması

Göz çevrenize bakım uygulaması

Göz çevrenizie iyi bakmanız gerekmektedir. Çünkü göz çevreniz, cildinizin diğer bölümlerine göre 7 kat daha hassas ve daha ince Sevgili Hanımlar.

Göz çevrenize bakım uygulaması

Göz çevresinde oluşan kırışıklıklar, çizgiler, torbalar için uygulanabilecek birkaç müdahale yöntemini sizler için araştırdık.

Göz Çevresi İçin Botoks

Latincede clostridium botulinum olarak tanımlanan, laboratuar ortamında işlenen ve insan tedavisi için kullanılan bakteridir. Göz çevresinde oluşan çizgiler yeni yeni meydana gelmeye başlamış ise, özellikle kazayağı denilen göz kenarı çizgileri belirmeye başlamış ise bu bölgelere uygulanan botoks enjeksiyonu oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Göz çevresi yanında alın ve iki kaş arasında oluşabilen çizgilerde botoks ile oldukça yüz güldürücü sonuçlara ulaşabiliyor. Botoks göz çevresindeki çizgileri nasıl yok ediyor diyorsanız, oldukça basit bir cevabı var; botoks uygulandığı bölgedeki kas hareketlerini yavaşlatıyor ve böylece var olan çizgilerin bir süreliğine yok olmasını sağlıyor. Böylece ortalama 6 ay süren kırışıksız göz çevreniz oluyor. Düşündüğünüzde, sadece 5 ila 10 dakika arasında göz çevresindeki kırışıklıklardan kurtulma fikri oldukça cazip geliyor. Ancak burada en önemli olan nokta, botoks yaptıracağınız merkez ve botok yapacak kişinin alanında uzman olması. Zira botoks oldukça pahalı bir uygulamadır ve yan etkisiz en sağlıklı botoks faydasını kesinlikle ucuz botoks yapan kişilerden göremezsiniz. Gerçek botoks fiyatı 400 dolar civarıdır. Botok uygulanırken, botoks ilacının içine bir miktar su katılması gerekir. Şayet güvenilir bir yere gitmez iseniz bu katılması gereken suyun olması gereken orandan fazla katılarak çoğaltılması ve hatta bitirilmesi gereken ünite botoks ilaçlarının bitmeyip ertesi uygulamaya saklanması gibi sebeplerle, çok ucuz botok yapan yerler görebilirsiniz. Doğal olarak da bu tür botoksların sürmesi gereken 6 aylık kalıcılık süreci bir iki ayda sona erebilir ve göz çevrenizdeki kırışıklar ortaya çıkabilir.

göz çevresi bakımı

Göz Çevresi İçin Dolgu Maddeleri

Göz çevresinde sizi hem estetik açıdan hem de psikolojik açıdan rahatsız eden çukurluklar, çökmeler oluşmuş ise artık bunlar ile yaşamak zorunda değilsiniz. Alanında uzman, referansları olan, kaliteli, güvenli bir merkeze giderek çeşitli dolgu maddeleri ile bu çökükleri ve çukurlukları doldurtabilir. Ve daha güzel, daha genç bir ifadeye sahip olabilirsiniz.

Göz Çevresi İçin Blefaroplasti

Blefaroplasti adı ile tanımlanan, halk arasında göz kapağı estetiği denilen estetik ameliyat türü ile göz çevrenizin bakımı için çok yerinde bir estetik ameliyat yaptırabilirsiniz. Göz kapağı estetik ameliyatı ile sarkmış olan göz kapaklarınız, şişmiş olan göz torbalarınız tamamen yok edilebilir. Böylece daha genç ve güzel göz çevresine kavuşabilirsiniz. Göz kapağı ameliyatını hem erkeklerin hem kadınların sıkça tercih etmesinin sebebi, kısa sürede gerçekleşen göz kapağı ameliyatı ile elde edilen yüz güldürücü sonuçtur. Zira hem sarkmış göz kapaklarından, hem şişmiş göz altı torbalarından, hem de göz kenarında oluşan ince çizgilerden tek bir estetik ameliyat ile kurutulup en az 5 yaş genç görünme imkânına kavuşulabiliyor. Üstelik bu kadar başarılı sonuçlar veren ameliyatın hem lokal anestesi, hem genel anestesi ile yapılabilme imkanı sunması da tercih sebebi olma nedenlerinden biri. Bunun yanında sadece 20 dakika süren bir estetik ameliyat olması da son derece memnuniyet verici. 20 dakikalık bu estetik ameliyattan çıktıktan sonra hastanede yatmanıza da gerek kalmıyor, aynı gün evinize dönebiliyorsunuz. Estetik ameliyatlarda en çok korkutan konudur iz kalacak oluşu. Ancak göz kapağı estetiğinde dikiş yeri göz kapağının kıvrım kısmında kaldığı için, estetik ameliyat izi olmuyor. Göz kapağı estetiği yaptırdıktan sonra elde ettiğiniz genç göz çevresi ortalama 5 ila 10 yıl kalıcılığını koruyabiliyor.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Elleri gençleştirmek için farklı yöntemler

Aşırı tüylenme kadınların ortak sorunu