in

Göz çevresi bakımı için kolay bitkisel kür tarifleri

Göz çevresi bakımı için kolay bitkisel kür tarifleri

Vücut derimize ve cildimize oranla 7 kat daha ince ve hassas durumda bulunan göz çevremiz, yaşlılığında belirtilerini gösterdiği ilk etkilerden birisidir. Bu sebep ile göz çevresi bakımı oldukça önem arz eder diyor ve sizlere, bitkisel göz çevresi bakım kür tariflerini bu yazımızda sunmayı istiyoruz Sevgili idealdiyet.com Kullanıcılarımız..

Göz çevresi kırışıklıkları için;
Bir çorba kaşığı badem yağı, bir çorba kaşığı soya yağı ve bir çorba kaşığı avokado yağını karıştırın. Her gece yatmadan önce göz çevrenize yumuşak hareketlerle masaj yaparak karışımdan sürün. Sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Göz altındaki torbalar içinbir adet patatesi halka şeklinde kesip gözlerinizin üzerine koyun ve 15-20 dakika gözlerinizi bu şekilde dinlendirin. Hem göz altlarınızdaki torbaların giderilmesinde hem de gözlerinizdeki kızarıklıkların geçmesinde yardımcı olacaktır. Ayrıca gözlerinizdeki kızarıklıklar için bir parça pamuğu şekersiz çaya batırıp gözlerinize kompres yapabilirsiniz.

Göz altındaki şişlikler içinbir parça buzu gözlerinizin altında sabit tutmadan yani gezdirerek 5 dakika kadar bekletin.

Göz altındaki morluklar içinbir adet salatalığı rendeleyip buzlukta buz kalıplarının içinde dondurun. Daha sonra dondurulmuş bu salatalık küplerini gözlerinizin mor kısımlarında 5 dakika kadar gezdirin. Faydası olacaktır. Bir adet patatesi rendeleyip suyunu çıkartın. Bu suya batırdığınız bir parça pamukla göz çevrenize kompres yapın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Parfümü nereye sıkmalıyız ?

Lazer epilasyon kanser sebebi olabilir mi