in

Göz çevresi bakımı yapımı

Göz çevresi bakımı yapımı

Göz çevresi, cildimizin diğer yerlerine oranla 7 kat daha ince ve daha hassastır. Bu yüzden cildimize uyguladığımız bakımları göz çevremize uygulamamamız gerekir. Göz çevresi için özel bakımlar gerekmektedir. Biz de bu özel bakımları sizler için bir araya getirdik ve tüm göz çevresi sorunlarına karşı çözümler hazırladık.

Göz çevresi kırışıklıkları için:
1 çorba kaşığı bademyağı, 1 çorba kaşığı soya yağı ve 1 çorba kaşığı avokado yağını karıştırın. Her gece yatmadan önce göz çevrenize yumuşak hareketlerle masaj yaparak sürün. Sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Göz altındaki torbalar için:
1 adet patatesi halka şeklinde kesip gözlerinize koyun ve 15-20 dakka gözlerinizi bu şekilde dinlendirin. Hem gözaltlarınızdaki torbaların giderilmesinde hem de gözlerinizdeki kızarıklıkların geçmesinde yardımcı olacaktır. Ayrıca gözlerinizdeki kızarıklıklar için bir parça pamuğu şekersiz çaya batırıp gözlerinize kompres yapabilirsiniz.

Göz altındaki şişlikler için:
Bir parça buzu gözlerinizin altında sabit tutmadan yani gezdirerek 5 dakika kadar bekletin.

Göz altındaki morluklar için:
1 adet salatalığı rendeleyip buzlukta buz kalıplarının içinde dondurun. Daha sonra dondurulmuş bu salatalık küplerini gözlerinizin mor kısımlarında 5 dakika kadar gezdirin. Diğer bir yöntem de, 1 adet patatesi rendeleyip suyunu çıkartın. Bu suya batırdığınız bir parça pamukla göz çevrenize kompres yapın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

0 comments

Kırılan tırnaklarınız için çözümler

Evde cilt bakımı Nasıl Yapılır ?