in

Göz farı en güzel şekilde nasıl kullanılır ?

Göz farı en güzel şekilde nasıl kullanılır ?

Üç renkli far paletinizde, siz hanımlarımızda ben gibi sadece bir renk tercihiniz mi oluyor ? O hadle gelin far paletimizde ki tüm renkleri nasıl kullanacağımızdan haberdar olalım Arkadaşlar.

3 renkli far paletinizden sadece tek rengi kullanmayı bırakıp 3’ünü birden kullanabilir günlük makyaj rutininize renk katabilirsiniz. Nasıl mı? Öncelikle 3 renk far kullanacağınız için renklerin birbirine geçişinin kolay olması ve göz makyajınızın gün boyu uçmaması için bir göz makyajı bazı ile başlamakta yarar var. Şeffaf bazı (bir çok markada eye primer olarak satılıyor) kaş altından kirpik dibinize kadar tüm gözünüze eşit şekilde uygulayın. Açık orta ve koyu renkleri birarada olan paletiniziden açık renkle başlayın. Göz kapağınızın üstüne açık rengi farınızı far fırçanız ile sürün ve göz pınarınıza kadar eşit şekilde iyice dağıtın. Daha sonra orta tondaki farınızı göz kapağınızın yukarısına kaş altıyla birleştiği kıvrıma fırçanız ile uygulayın. Böylelikle bakışlarınızı derinleştirmiş ve göz şeklinizi belirginleştirebilirsiniz.
3 renkli far nasıl uygulanır
Koyu tonu ise göz şeklinize göre eyeliner sürer gibi fırçanız ile kirpik dibinize sürebilir veya göz bitiminden kaş bitimine doğru gölgelendirme yapabilirsiniz. Özellikle çukur gözlere sahipseniz koyu tonu gözünüzün dış kenarına uygulamakta yarar var.

Son olarak tekrar açık renk farınızı kaşlarınızı belirginleştirmek için kaşınızın hemen altına ince bir çizgi şeklinde uygulayıp fırçanızla hafif dokunuşlarla dağıtabilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Dudak makyajı ve bakımı nasıl yapılır ?

2010 yazının ruj rengi modası