in

Göz halkaları için bitkisel çözüm

Göz halkaları için bitkisel çözüm

Yüz güzelliğiniz için gözler çok önemlidir kızlar bunu hepiniz zaten biliyorsunuz. Bir çok zaman göz altı sorunları yaşamışızdır bir çoğumuz. Önemli olan, göz altı morlukları için öneriler sunmuştuk bir de kadınların korkulu rüyası olan göz altı kırışıklıkları vardır. Bunun içinde yine daha önce gerek bitkisel göz altı kırışıklık tedavisi önerileri, gerek ise göz altı kırışıklık kremleri önerilerinde bulunmuştuk arkadaşlar. Bu konulara arama bölümünden göz altı araması yaparak ulaşabilirsiniz. Birde göz halkaları vardır. Zira bu sorun içinde birazdan sizlere göz halkalarına bitkisel çözüm sunacak ve göz altı halkaları nasıl giderilir diye önerilerde bulunacağız. Şimdi gelin hepbirlikte göz altı halkalarına bitkisel çözüm nelermiş öğrenelim:)

Göz çevresindeki cilt çok ince, bu nedenle bazen cilt tipine bağlı olarak mavileşiyor, kahverengi ya da mor hale gelebiliyor. Aşırı tuzlu uzlu gıdalar tüketmek, sigara kullanımı, alkol veya kafein de göz altında koyuluklara neden olur. Bazen aşırı yorgunluk nedeniyle  gözlerin altında “gölge” oluşur. Bu durumda koyu göz halkalarının görünümünü yok etmek için daha fazla dinlenmek ve bol su içmek gerekir. Sürekli olarak gözaltınız koyulaşıyor  ve şişiyorsa buna  bitkisel çarelerle çözüm arayabilirsiniz. Estetik olarak yüzde olmsuz bir görünüm oluşturan bu problemden  bir çok kadın ve erkek muzdarip. Çözüm için doğal uygulamalar bu sorunu çözmede  daha etkilidir. Bu konuda çok fazla mal ve telefon aldım. Ve Mynet okurlarıyla bir çok çözümü paylaştım. İşte bu önerilerin bazıları:

Papatya çayı torbaları
Bir bardak sıcak suda bir tutam kuru papatyayı haşlayın. Bu çaya pamuk batırın ve gözaltına koyarak 10 dakika bekletin. Papatya uygulaması göz morlukları ve  şişmiş göz kapakları  için çok etkilidir.

Patates dilimleri
Soyulmuş ve göz altı boyutunda ince dilimler halinde kesilmiş  patatesi 10 dakika boyunca kapalı göz kapaklarınızın üstünde bekletin. Sonuç almak için en az haftada 3 kez tekrarlayın. Her uygulama sonrası ılık su ile gözlerinizi yıkayın.

Soğuk salatalık dilimleri
Halka olarak kestiğiniz salatalığı buzdolabında bekletin. Soğuk dilimleri 10 dakika boyunca kapalı gözler üzerine uygulayın. Serin salatalık, göz çevresini yeniler.  Cilt dokusunu düzenler. Kolaylıkla koyu renkli halkaları azaltmak yardımcı olur.

Süte batırılmış salatalık
Bir küçük kase süt içine  salatalık dilimlerini koyun. Yarım saat  sütün içinde kalsın. Sütlü dilimleri en az 10 dakika gözlerinizde bekletin.

Tatlı badem yağı
Tatlı badem yağını pamuğa bir kaç damla damlatın. Bu pamuğu 10 dakika gözaltında tutun. Tatlı badem yağı yorgun ve morarmış bölgenin dinlenmesi ve toparlanması için yardımcı olur.

Pişmiş elma
1 adet elmayı pişirin ve soğutun. Yarım saat buzdolabında  bekletin. Soğumuş lapa elmayı avunuzda topak yapıp gözünüze yapıştırın. Haftada 3 gün bu uygulamayı yapın.

Buz kalıpları
Buz kalıbını 5 dakika boyunca uygulayın. Bu uygulama  göz çevresini sıkıştırır. Kan dolaşımını uyarır.

Dondurulmuş kaşık
Dondurucuda iki çay kaşığını bekletin. Onlar iyice  soğuduktan sonra 3 dakika boyunca kapalı göz kapaklarınızın üstüne yerleştirin.

Buğday ve kayısı yağı
Buğday tohumu yağı ve kayısı yağını birer çaykaşığı olmak suretiyle bir kaba koyun. Bu karışımdan 5-6 damla bir pamuğa dökün ve göz altında 10 dakika bekletin. Yağın gözünüze kaçmamasına dikkat edin. Pamuk yerine serçe parmağınızın ucunu bu karışıma batırarak  gözaltına dairesel hareketlerle masaj yapabilirsiniz.

Domates, limon ve un
Bu karışımı hazırlamak için, 1 çay kaşığı taze domates suyu ve bir çay kaşığı limon suyu gerekli. İçine bir tutam un katın ve hamur yapın. Göz alına sürdüğünüz bu hamur  tamamen kuruyuncaya kadar bekletin. sonra ılık su ile durulayın. Haftada 2 gün yapacağınız bu doğal tedavi koyu halkaların yok olmasını kolaylaştırır.

Havuç ve zeytinyağı
Yarım havucu rendeleleyin. İçine 2 yemek kaşığı zeytinyağı katın. 30 dakika bekletin. Sonra bu karışıma batırılmış bir pamuğu koypu renkli bölgede bekletin. 15 dakika sonra temizleyin.

Bal
Bir çorba kaşığı sıcak suda bir çay kaşığı balı sulandırın. Soğuduktan sonra bu karışıma batırılmış pamukla göz kapakları üzerine kompres yapın.

Sadece doğal yollarla gençlik ve güzellik  konularında değil, bitkisel zayıflama, doğal  brozlaşma, selülit sorunları ile başetme gibi  konularda da bizlere danışabilirsiniz. Geç saatlere kadar  telefonlarımız ve maillerimiz hizmet vermektedir.

Doğallık, güzellik, zayıflık ve sağlık dolu günler

Volkan Kurt

Doğal Ürün Uzmanı
www.herbalium.net

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Bakımlı olmanın sırları

Selülitleri yok etmek için 50 öneri