in

Göz makyajınızla uyursanız bu çok zararlı

Göz makyajınızla uyursanız bu çok zararlı

Aslında makyajı çıkarmadan uyumamamız gerektiğini büyük bir taraf bundan haberdardır fakat biz yinede makyajınızı temizlemeden uyumaya kalkarsanız, ortaya çıkacak sonuçları sizlere sunacağım bu yazımda www.idealdiyet.com

Uzun kirpikler çoğu zaman güzel kadın olmanın bir parçası olarak görülmektedir. Birçok kadın kirpiklerini uzatmak veya olduğundan daha dolgun göstermek için değişik metotlardan yardım alıyor. İşte size kirpikleriniz daha güzel gözükmesi için bitkisel yöntemler:
Kirpiklerin Uzaması ve kalınlaşması için : * 1 çorba kaşığı kuyruk yağı, 5 tane ceviz içi, 5 tane fındık içini bir tencerede benmari usulü eritin. Süzdükten sonra içine birkaç damla parfüm damlatın. Cam kavanozda saklayın. Kulak çubuğu ile kirpik diplerinize sürün. ** Bir çorba kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı buğday özü yağı ve bir tatlı kaşığı soya yağına 3′er tane ceviz ve fındık katın. Bu karışımı kısık ateşte 10 dakika ısıtın. Süzerken bir çay kaşığı lanolin karıştırın. Küçük bir cam kavanoza koyup, her gece yatmadan önce pamuk yardımıyla hafifçe kirpik diplerinize sürün. Ancak gözünüze kaçırmamaya dikkat edin. *** 3 ölçek Hint yağı ile 1 ölçek kanyak iyice karıştırılır. Yatmadan önce kirpik fırçası ile kirpiklere ve kirpik diplerine bu karışımdan sürülür, öyle yatılır.

Bütün gece bu yağ, kirpiklere etki eder. Sabahleyin 1 su bardağı sıcak suya 2-3 tatli kaşığı kuru ve ufalanmış ceviz yaprağı konup 15 dakika sonra pamuktan süzülür. Kirpikler bu su ile iyice silinir ve kurutulup fırçalanır. Kirpiklerinizin Gürleşmesi İçin; Bir çorba kaşığı badem yağı, bir tatlı kaşığı buğday özü yağı ve bir tatlı kaşığı soya yağına 3′er tane ceviz ve fındık katın. Bu karışımı kısık ateşte 10 dakika ısıtın. Süzerken bir çay kaşığı lanolin karıştırın. Küçük bir cam kavanoza koyup, her gece yatmadan önce pamuk yardımıyla hafifçe kirpik diplerinize sürün. Gözünüze kaçırmamaya dikkat edin. Ayrıca hazır ürünlerimizden de faydalanabilirsiniz.

NOT: Gece yatmadan önce mutlaka göz makyajınızı çıkarmalısınız. Aksi takdirde kirpiklerinizin dökülmesine ve kurumasına sebep olursunuz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Parti makyajı nasıl yapılır biliyor musunuz ?

Güzelleşmeye çalışırken enfeksiyon kapmayın dostlar!