in

Göz rengine göre makyaj nasıl yapılır ?

Göz rengine göre makyaj nasıl yapılır ?

Göz renginizi daha fazla ortaya çıkarmaya yarayacak ve bakışlarınıza daha bir anlam yükleyecek olan makyaj uygulamalısınız diyor ve iszlere göz renklerine uygun far renklerini ve göz makyaj tekniklerini sizler ile paylaşıyoruz bu yazımızda..

Mavi gözlüler: Gözlerinizin dogal güzelligini ortaya çikarmak için, çizelgede mavinin karsisinda olan, yani turuncu ailesinden bir ton seçin. “The Color Answer Book” kitabinin yazari Leatrice Eiseman “Toprak renklerinden olusan turuncular grubu, çikolata kahvesi ve bejlerin yani sira, mandalina rengi gibi daha canli tonlari da içerir” diyor. Modeldeki efekti elde etmek istiyorsaniz, kahverengi kalemle gözlerinizin alt ve üst kenarlarini çizerek, göz seklini belirginlestirin. Far için mercan tonlarini tercih edin. Fari göz kapaklariniza birkaç kat uygulayin ve derinlik vermek için, özellikle göz çizgisinde fari daha belirgin olarak sürün. Gözlerinizi parlak kilmak istiyorsaniz, patlicana çalan kahverengiyi tercih edebilirsiniz. Ayni zamanda füme de mavi gözleri bugulu gösterir.

Yesil gözlüler

“Gözleriniz yesilse, bakislarinizi keskinlestirmek için, çizelgede yesilin karsisinda olan, kirmizi paletinden bir renk seçebilirsiniz. Pembeler ve sicak lavanta tonlari gözlerinize en iyi giden renklerdir” diyor Kate Hudson’in makyözü Paul Starr. Kirmizi ailesinden renk seçerken, gözlerinizden daha canli renklerden kaçinin, yoksa gözlerinizi ön plana çikarmak yerine, tam tersine onlarin soluk kalmasina neden olacaksiniz. Starr’dan bir öneri daha: “Siyah likit kalem kullanirsaniz, uçuk tondaki farla son derece seksi bir kontrast elde edersiniz.” Ayrica açik sariya çalan bakir tonlarini çok ince bir sekilde kullanirsaniz ilgi çekici bir makyaj saglayabilirsiniz.

Kahverengi gözlüler

Kahverengi gözlerinizin siradan oldugunu asla düsünmeyin. Yapmaniz gereken tek sey, mavi renk kullanarak, onlari ön plana çikarmak. Kahverenginin kontrasti olan mavi, gözlerinizi son derece çekici gösterecek. “Zengin bir kobalt, parlak bir gök mavisi veya uçuk bir bebek mavisi kullanabilirsiniz.” diyor Janet Jackson ve Jennifer Anniston’un makyözü BJ Gillian. Isiltili bir mavi tercih ediyorsaniz, daha dramatik bir efekt için, gözünüzün alt tarafini koyu bir mavi kalemle çizerek, kalemin üzerine açik renkteki fari sürün. Ancak daha dogal bir bakis elde etmek istiyorsaniz, haki ve kahverengi tonlar da kullanabilirsiniz.

Gri-mavi gözler

Göz kapaklarinda asker yesili far kullanilabilir. Asker yesili bu renk gözleri daha çok öne çikarir, çok dogal durur.

Mavi-yesil gözler

Gece mavisi bu göz rengini daha çok vurgular. Yalniz gece mavisini transparan seklinde kullanmayi tercih edin, yani abartiya kaçmayin, hafif sürmeye dikkat edin.

Gri gözler

Jean mavisi gri gözleri ön plana çikarir. Ama bu göz rengi için inci beyazi ya da opal rengi de son zamanlarda çok fazla tercih ediliyor.

Gri-yesil gözler

Gül kurusu gri ve yesil karisimi gözler için idealdir ama gözün üstünü de siyah bir eye liner ile belirginlestirin. Ayrica gümüs ya da azur renklerini ayri ayri ya da kombine ederek kullanmak da çok begeniliyor.

Ela gözler

Kahverengi tonlari bu göz rengini belirginlestirir. Yalniz kahverengi tonlarini göz kapagi ve kas kenarina dogru farkli tonlarda kullanmak daha dogru olur.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Heykel Suratlar bu yazın makyajı oldu

Göz makyajı nasıl temizlenir ?