in

Göz Şekline Göre Makyaj Yapımı

Makyaj her bayanın güzelleştirir. Ama makyajı doğru biçimde yapmazsanız komik ya da kötü bir görüntü sergileyebilirsiniz. Gözler makyaj konusunda biraz daha fazla özen ister. Göz yapınıza göre nasıl doğru göz makyajı yapabilirsiniz bu makalemizde okuyacaksınız. Öncelikle göz yapınızın şekline karar verin ve yazıyı okuyarak uygulayın. Daha doğru sonuç alacağınızı göreceksiniz.

 

 

Yakın göz makyajı

Kaşlarınızın arasını genişleterek gözlerinizi daha uzak gösterebilirsiniz. Dikkati gözünüzün kuyruk kısmında yoğunlaştırmalısınız. Bu sebeple maskarayı yalnızca gözün dış ucundaki kirpiklere uygulayın. Göz pınarından göz kapağının ortasına kadar aleni renk far kullanın. Eyelinerı göz pınarına yakın sürmek gözlerinizi daha bitişik gösterir. Eyelinerı gözkapağının ortasından gözün dış ucuna doğru sürün ve dağıtın.

Ayrık göz makyajı

Ayrık gözlerde makyaj yoğunluğu gözün iç bölümünde yer almadır. Gözleri birbirine yakınlaştırmak açısından burnun köküne koyu renk fondöten sürülmeli, kaşlara doğru yayılmalıdır. Yoğun maskara sürerek dikkati kirpiklerinize çekebilirsiniz.

Küçük göz makyajı

Gözlerinizin içine süreceğiniz aydınlatıcı kalem gözlerinizi daha büyük gösterir. Ayrıca kirpik üzeri ve kaş altlarına aleni renkli far kullanılarak daha iri bir görünüm sağlayabilirsiniz. Göz kapağınıza aleni renkli far sürün ve orta koyulukta mat bir far ile gölgelendirin. Alt ve üst kirpiklerinize maskara sürmeyi unutmayın.

Çıkık göz makyajı

Göz kapağını koyu renk far ile gölgelendirerek kaşa doğru açılan bir renk oluşturun. Koyu renkler gözlerinizi olduğundan daha basık göstereceği açısından dumanlı göz makyajı tam size göre.

Çukur göz makyajı

Çukur gözler olduğundan daha küçük görüldüğü açısından birkaç teknik ile daha belirgin hale getirmek gerekir. Bunun açısından gözkapağınıza uçuk bir renk sürüp, farı çukurun hemen yukarısına kadar yaymalısınız. Kalem ve diplinerı göz kapağınıza ince bir biçimde çekmeye özen gösterin ve maskarayı üst bölüme normalin üstünde, alt bölüme de daha hafif bir biçimde uygulayın.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

2013′ ün Makyaj Trendleri

Örgülü Topuz Modelleri