in

Gözleri ortaya çıkarmanın yolları

Gözleri ortaya çıkarmanın yolları

Mükemmel göz makyajı ve gözlerinizi ortaya çıkartmanız için yapmanız gerekenleri içeren güzel bir öneri yazısı. Okumanız sizi dahada güzelleştirecektir.

Göz makyajı; Öncelikle kaşlarınızı yukarı doğru tarayın ve kaş kavisinizin altında ve üstünde kalan fazlalıkları cımbızla düzeltin. Böylelikle makyajdan önce bakışlarınızı hafifçe yukarı kaldırmış olursunuz.

Kirpik uçlarınıza siyah eyeliner ile ince bir çizgi çekerek doğal göz şeklinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Bu çizgileri dış köşelere doğru uzatarak gözlerinizi daha geniş göstermeniz de mümkün.

Şekillendirirken derinlik katmak için, kahverengi veya gri tonlarda koyu bir gjklarmı yuvarlak uçlu bir fırça yardımıma göz kapaklarınızın üst kısmı¬na uygulayın.

Ardından, simli lif renkli bir farı göz kapaklarınıza sürün. Açık-koyu kontrastı bakışlarınızı ortaya çıkarır. Gözünüzün iç kısımlarına ve kaş kemiğinizin altına da bu fardan az bir miktar dokundurarak ifadenizi aydınlatabilirsiniz.

Gözlerinizin içine ten rengi bir göz kalemi uygulayın. Doğal tonlara sahip bu kalem gözlerinizin beyaz kısımlarını ortaya çıkarır ve onları olduğundan daha büyük gösterir.

Kirpiklerinizi kıvırıp maskara uygulayarak göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Püf noktası: Gözlerinizin dış kısmına takma kirpik yapıştırarak onları oldukça büyük gösterebilirsiniz.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Doğal Cilt Temizleme Kremleri

Cilt Bakımının Püf noktaları