in

Gülşen Diyeti

Gülşen Diyeti

 

Gülşen verdiği kilolarıyla son zamanlarda çok dikkat çekti. Zaten zayıf olan bir yapısı varken daha da zayıflayan Gülşen, bu başarısını uyguladığı diyete borçlu. Medyada Gülşen diyeti olarak lanse edilen bu diyet temel birkaç prensibe bağlı.

Gülşen diyetinde sabah kahvaltısı alışılmış Akdeniz kahvaltısından daha farklı. Genellikle meyveli yoğurtlara kahvaltısında yer veren Gülşen eğer omlet yiyecekse yumurta akından yapılmış omleti tercih ediyor. Sabah kahvaltılarında müsliye de yer veriyor.

Ana amaç öğünlerde karbonhidrat ve proteini bir arada almamak. Örneğin makarna ve eti bir arada tüketmek karbonhidrat ve proteini karıştırmak anlamına geliyor. Eğer et gibi proteine sahip yiyecekler tüketecekseniz yanında kesinlikle karbonhidratlı yiyecekler yememeniz gerekiyor.

Gülşen diyeti’nin bir diğer özelliği ise protein ve karbonhidratın ayrı günlere yayılmış olması. Bir gün karbonhidrat ağırlıklı besleniyorsanız ikinci gün diyet listenizde sadece proteinler yer almalı. Protein içeren günde sabah kahvaltısında yumurta akı ile yapılmış omlet tüketen Gülşen, öğlen ve akşam yemeklerinde et yemeklerini tercih ediyor. Et yemekleri sadece ızgara şekilde olmalı ve mümkünse kırmızı et içermemeli. Izgaralanmış tavuk ve balık ana öğünlerde tercih edilebilir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

5 Günde 3 Kilo

Ornish Diyeti