in ,

Günde 20 Dakika Ayırarak Forma Girin!

Neden vücudunuzun bazı bölgeleri normal görünümdeyken bazı bölgeleri daha fazla yağlıdır? Hiç düşündünüz mü? Yağ hücreleri bütün vücutta bulunan, çok önemli hücrelerdir. Tıpkı kalbimiz,  akciğerlerimiz, beynimiz gibi vücudumuzda özellikle Vitamin A, D, E, K’nın depo yeridir. Vücut ısısını sağlar, dışarıdan gelen darbeleri çeker kemik kırılmalarını önler. Yağ dokusu mutlaka her vücutta olmalıdır. Sıfır yağ olarak nitelendirilen bir durum oldukça sağlıksızdır. Ancak bazı durumlarda yağ hücrelerinin fazlalığı diğer organların çalışma sistemini de etkileyerek çeşitli hastalıklara yol açar. Yağ hücrelerinin belirli bölgelerde toplanmaları ise genel olarak genetik ve yaşam tarzı kaynaklıdır. Peki kaderimize boyun mu eyeceğiz? Elbette değil… İşte bedenini üst tarafındaki kalınlıktan, üst beden yağlanmalarından şikayetçi olacak kişilere çözüm önerileri…

greyfurtun-zararlari-ve-yararlari-firsthaber-b2yYağları eriten mucize besinler

Vücudunuzda bulunan fazla yağ depolarını atabilmenizin en sağlıklı yolu düzenli beslenmek ve egzersizdir. Bu düzenle birlikte bazı gıdalarda bu büyük sorununuzdan kurtulmanıza yardımcı olur. Yoğurt, greyfurt ve yeşil çay bu konuda en çok araştırılan yiyeceklerin başında geliyor. Son yıllarda yapılan bir araştırmada ana öğünlerden önce yarım greyfurt tüketmek 3 ayda diyet yapmaksızın 5 kilo verdiriyor. Bel çevresi kalın olanlarda bu yiyeceklerin daha çok etkili olduğu düşünülüyor.

Günde 20 Dakika ile Karın Yağlarınızdan Kurtulun

Bedeninin üst kısmının daha kilolu olmasının temelinde karın bölgesi yağları yatar. Karın yağları, üst bedeninizi daha kalın göstererek şekil ve sağlık sorunlarına yol açar. Ancak dümdüz ve seksi bir karına sahip olmak hepimizin rüyası. Bu rüyayı gerçekleştirmek ise düşünülenin aksine aslında çok kolay… Söylendiği gibi günde 100 mekik çekmeniz gerekmiyor. Ağır egzersizler yapmanız hiç gerekmiyor. Sadece günde 20 dakikanızı ayıracağınız bu 3 harekete ve uygun bir diyet programına ihtiyacınız var.

12Ayaklar Havaya: Yere sırtüstü uzanın. ellerinizle kalçanızın altına bir destek yapın. Her iki bacağınızı da yerden 1 karış kadar yüksekliğe kaldırın. Ardından bir bacağınızı kaldırabildiğiniz kadar yukarı dik bir şekilde kaldırın. Sırasıyla her iki bacağınız için de aynı hareketi sırasıyla kaldırın. Bu hareket hem alt karın kaslarınızın çalışmasına yardımcı olacak, hem de daha şekilli bir kalçalara sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

gobek-nasil-eritilir-gobek-eritmek-icin-yapilan-hareketler-84422Kolay Şınav: Göbek eritme hareketleri arasında mekik kadar etkili bir egzersiz hareketi de şınav çekmektir. Bunu en zor formuyla yapmanıza gerek yok. Yere zemini yükseltecek sert malzemeler koyun. Ortalama 2 karış kadar yüksekliğe ulaştığınızda; her iki elinizi bu yüksekliğe dayayın. Ayak parmak uçlarınızla yerden destek alarak, tıpkı şınav gibi yere doğru eğilin daha sonra yeniden ilk duruşunuzu alın. Bu hareketle de üst karın kısmınızı çalıştırabilirsiniz.

 

imagesKollar Yukarı: Yere sırtüstü uzanın ve bacaklarınızı bir yükseltiye uzatın. Ayaklarınızı birleştirin ve yukarı doğru dik bir şekilde uzatın. Aynı şekilde kollarınızı da yukarı doğru uzatın. Daha sonra içinizden 15’e kadar sayın. Bu pozisyonda kalın. Ardından ayaklarınızı ve kollarınızı aynı hızla yere indirin. Derin bir nefes alın ve hareketi tekrar edin! Bu egzersizle sırt, kol, üst karın, göğüs ve yan karın kaslarınızı güçlendirebilir, bu bölgedeki yağlardan kurtulabilirsiniz.

 

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Doktor Mehmet Öz Diyetiyle Bel Ölçünüzü İnceltin

Kilo Vermede Sağlıklı Beslenme İle İlerle