in

Güneş kremi kullanırken dikkat edilmesi hususlar

Güneş kremi kullanırken dikkat edilmesi hususlar

Merhaba yazın güzel hanımları ;

Yaz geldi ve güneş kremi sürmeden dışarıya çıkmama zamanıda gelmiş diyebiliriz, değil mi idealdiyet.com kullanıcılarımız  Peki güneşten korunmak için sürdüğümüz güneş kremini sadece sürmek yeriyor mu acep ?

Bu yazımızda güneş kremi kullanırken yapmamız ve yapmamamız gerekenleri sizlere öğretmey hedefliyoruz..

YANLIŞ 1: GEÇEN YAZ ALDIĞIN GÜNEŞ KREMİNİ KULLANMAK.
DOĞRU: Güneş kremleri yalnızca 6 ay tazeliğini ve etkileyiciliğini sürdürür. Bu yüzden son kullanma tarihi geçen güneş kremini mutlaka atmalısın. Eğer koruyucu güneş kreminin üstünde tarih yazmıyorsa, yeni bir güneş kremi satın al ve üstüne satın aldığın tarihi yazarak cildini koru.

YANLIŞ 2: GÜNEŞ KREMİNİ GÜNEŞİN ALTINDA BIRAKMAK.
DOĞRU: Cildini korumak için güneş kremini yanında taşıyor olabilirsin ancak koruyucu güneş kremleri yüksek ısıda koruyuculuğunu ve etkisini kaybeder. Bu yüzden güneş kremini tıpkı ilaçlarını sakladığın gibi güneş almayan serin yerlerde korumaya özen göster ki hem cildin, hem de güneş kremin zarar görmesin.

YANLIŞ 3: OLDUKÇA AZ MİKTARDA GÜNEŞ KREMİ SÜRMEK.
DOĞRU: Eğer güneş kremini çok az sürüyorsan ve tüm vücuduna yedirmiyorsan, koruyucu kremin üstünde yazdığı gibi etkili olacağını düşünme. Bu yüzden güneş kremini fındık büyüklüğünde değil, golf topu büyüklüğünde sür ve kremi vücuduna iyice yedir.

YANLIŞ 4: BRONZLAŞINCA DÜŞÜK KORUMA FAKTÖRLÜ GÜNEŞ KREMİ KULLANMAK.
DOĞRU: Bronzlaşmak cildini güneşin zararlı etkilerinden korumaz. Ne kadar bronzlaşsan da cildin yanmaya devam eder ve zarar görür. Bu yüzden yaz boyunca en az 30 koruma faktörlü güneş kremi kullanmalısın.

YANLIŞ 5: YÜKSEK KORUMA FAKTÖRLÜ KREMİ BİR KEZ KULLANMAK.
DOĞRU: Koruyucu güneş kremlerinin etkisi güneş görür görmez yavaş yavaş kaybolmaya başlar. Bu yüzden kaç faktörlü güneş kremi kullanırsan kullan, her iki saatte bir koruyucu kremini tekrar sürmelisin. Çünkü hiçbir güneş kremi gün boyu koruma faktörlü değildir.

YANLIŞ 6: GÜNEŞ KREMİNİ DIŞARI ÇIKAR ÇIKMAZ SÜRMEK.
DOĞRU: Cildin güneş kremini tam olarak emmesi ve kremin cilt yüzeyinde güneş ışınlarına karşı koruma bariyeri oluşturması 30 dakika sürer. Bu yüzden koruyucu krem, güneşi görünce değil, güneşe çıkmadan önce sürülmelidir.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Yaşınızı ele elle veriyor :)

Kendinizi baştan yaratma zamanı!!