in

Güzel uyanmak için yapılması gerekenler

Güzel uyanmak için yapılması gerekenler

Yoğun ve stresli geçen günün ardından, ertesi sabah güzel ve enerjik uyanmak mı istiyorsunuz? O halde bizi dinleyin ve söylediklerimi dikkate alın Arkadaşlar.

-Yatmadan önce mutlaka retinol veya glikolik asit içeren bir kremi maske şeklinde yüzünüze iyice sürün. Sabah kalktığınızda ölü derilerinden arınan cildiniz, ışıl ışıl görünecektir.

-Eğer cildiniz duyarlıysa, yüzünüzü her zaman salisilik asit içeren bir temizleyiciyle iyice yıkayıp, hyalüranik asit içeren bir kremle nemlendirin.

-Saçınıza ve cildinize nem vermesi için yatak odanıza mutlaka havayı nemli tutan bir buhar aleti koyun.

-Sabah kalktığınızda tırnak diplerinizin manikürlü gibi görünmesi için, yatmadan önce tırnak diplerinize yoğun nem veren bir krem sürün.

-Saçlarınız uzunsa, iki yandan örerek uyuyun. Böylece birbirlerine dolaşmazlar, hem de düzgün dalgalarınız olur.

-Saçlarınız hafif nemliyken yatmaya kalkarsanız, saçları kafanızın tepesinde iyice burup, kendi etrafında dolayarak topuz yapın ve lastik bir tokayla tutturun. Sabah kalkıp saçlarınızı açtığında göreceksiniz ki, harika lülelere sahip olmuşsunuz!

– Her zaman güzel kokmak istiyorsanız, yastığınıza akşamları yatmadan bir fıs sürekli kullandığınız parfümden sıkın. Bu koku saçlarınıza işleyecek ve saçlarınızı her savurduğunuzda etrafınıza harika kokular yayacaksınız.

– Dudaklarınız çok kuruyorsa, gece yatmadan bepanthen kremden dudaklarınıza biraz sürün. Deri yenileyici özelliği bulunan bu krem sayesinde bütün gün yumuşacık dudaklara sahip olacaksınız!

– Yüzünüzde aniden beliren sivilceyi yok etmek için, birkaç damla limon ve yarım kaşık toz tarçını karıstırıp, sivilcenin üzerine sürün. 15 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Sivilceniz çok kısa sürede sönecek, göreceksiniz.

– Eğer seviyorsanız, yatmadan önce çilekli/muzlu ya da kakaolu süt için. Kendinizi çok iyi hissedeceksiniz!

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Göğüs sağlığı ve göğüs bakımı nasıl olur ?

Beş Dakikada göz şişkinliğine veda Edin!