in

Güzelliğiniz için yiyin

Güzelliğiniz için yiyin

Zayıf beslenme alışkanlıklarınızı değiştirerek sağlıklı gıdalar tüketin,cildinizdeki ,saçlarınızdaki ve tırnaklarınızdaki değişimi izleyin.Güzelliğiniz için yiyin,hem kendinizi daha iyi hissedin hem de daha güzel görünün.

C VİTAMİNİ,ÇİNKO,SÜLFÜR,SİLİKA,MAGNEZYUM,BETA KAROTEN,E VİTAMİNİ,TEMEL YAĞ ASİTLERİ ve kaynak bilgileri…

C VİTAMİNİ:Kolajen yapı için gereklidir,cilt esnekliğini sağlar.Narenciyelerde,kivi,orman meyveleri ve maydanozda bulunur.

ÇİNKO:Kolajen yapı için çok önemlidir ve saçın beyazlamasını engeller.Kabak çekirdeği ve zencefil kökünde bulunur.

SÜLFÜR:Bütün bağlayıcı dokuların inşa edilmesine yardımcı olur.Lahana,brokoli,sarımsak ve soğan en zengin kaynaklarıdır.

SİLİKA:Cilt esnekliğinin korunmasını sağlar,kemikleri güçlendirir,sağlıklı tırnaklar  ve parlak saçların oluşmasını sağlar.Salatalık,domates,dolmalık biber ve yulafta bulunur.

MAGNEZYUM:Hücre zarlarındaki su pompalamayı kontrol eder,bu da atıkların temizlenmesini sağlar.Aşırı tuz ve diğer toksinlerin neden olduğu fazla su tutulmasının önüne geçerekhücreyi rahatlatır.Yeşil yapaklı sebzeler en iyi kaynaklarıdır.

BETA KAROTEN:Güneş yanığına karşı korur.Havuç ve yeşil yapraklı sebzeler önemli beta karoten kaynaklarıdır.

E VİTAMİNİ:Çözülebilir antioksidan bir yağdır,hücre zarlarının korunamsına yardımcı olur.Zeytin,avokado,kabuklu yemişler,tohumlar ve tabiki yeşil sebzelerde bulunur.

TEMEL YAĞ ASİTLERİ:Bütün hücre duvarlarının önemli bir bileşkenidir.Cildin doğal yağlarını dengeler ve canlı bir görüntü sağlar.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Sağlıklı bakımlı göğüsler için ipuçları

Güzelliğin anahtarı doğru farda