in

Güzellik avcısı ; kafein

Güzellik avcısı ; kafein

Kafein de vücudu susuz ve böylelikle cildinizi nemsiz bırakır. Diğer bir sorun, kafeinin adrenalin bezlerinizi harekete geçirip stres hormonları salgılamalarına sebep olmasıdır.

Kahve alışkanlığından vazgeçmenin ne kadar zor olduğunu ben de çok iyi biliyorum; o nedenle eğer kafeinden tamamen vazgeçemiyorsanız, günde bir fincana düşürün ve onu içtikten sonra üzerine de büyük bir bardak su için. İki günde bir, kahve yerine antioksidan yeşil çay, bitki çayı ya da içine limon suyu koyduğunuz sıcak su için. Yeşil çaydaki farklı bir kafein türü sizi biraz rahatlatacaktır.
Yeşil çay iltihap gidericidir ve antioksidan bakımından zengindir. Yapılan çalışmalar, güneşin verdği hasarı telafi etmede de işe yaradığını göstermektedir. Parlak ve güzel bir cilt için, günlük içeceklerinize çayları ve taze sıkılmış meyve-sebze sularını da ekleyin.

Kafeini çıkarılmış ürünleri tercih etmeyi düşünmeyin bile
Eğer, kafeinsiz ürünler kullanmaya başlayacaksanız bir kere daha düşünün. Kahveyi kafeininden ayırma sürecinde trikloretilen ya da metilen klorid gibi kimyasallar kullanılmaktadır. Bu kimyasallar hem sağlığınızın hem de güzelliğinizin düşmanıdır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Loading…

0

Comments

0 comments

Güzellik avcısı ; alkol

Detoks